• Projekt Zdrowie

    Uczniowie z klas piątych i szóstych uczestniczyli w warsztatach dotyczących odżywiania, które prowadziły uczennice z II LO w Koninie. Dziewczyny są również autorkami Projektu Zdrowie, który dotyczy edukacji i podnoszenia świadomości społecznej na temat roli witamin i suplementacji w zdrowym stylu życia. Nasi uczniowie poznali znaczenie odpowiedniego odżywiania i dostarczania organizmowi właściwych składników pokarmowych oraz korzyści zdrowotne wynikające z jedzenia produktów zawierających odpowiednie witaminy i minerały. Uświadomili sobie, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna są ważne i mają wpływ na każdy aspekt naszego życia.

  • Ziemia kontra plastik

    Jest to hasło przewodnie tegorocznego Światowego Dnia Ziemi. W naszej szkole obchody rozpoczęliśmy tydzień wcześniej akcją sprzątania otoczenia szkoły i najbliższej okolicy. Akcja potrwa do końca kwietnia. W ramach tego święta uczniowie wysłuchali audycji, rozwiązywali quiz ekologiczny online, wykonywali prace dotyczące własnych ekodziałań na rzecz naszej planety, a w strojach wyraźnie dominował kolor zielony. Wszystko po to, aby przypomnieć o konieczności dbania o Ziemię, która jest naszym wspólnym dobrem i od nas zależy jej przyszłość.

     

  • #SprzątamyDlaPolski

    Międzynarodowy Dzień Ziemi można uczcić poprzez sprzątanie pobliskich terenów zielonych. Nasza szkoła bierze udział w akcji Sprzątamy dla Polski.

  • Wycieczka klasy 3 do Wrocławia

    W dniu 15 kwietnia uczniowie klasy III wraz z opiekunami: Panem Krzysztofem Kaniewskim i Panią Moniką Sowińską zwiedzili Zoo we Wrocławiu.  Mimo braku słoneczka atmosfera na wycieczce była gorąca. Wiele się działo! Najpierw pokonaliśmy długą drogę do Wrocławia, staliśmy w dość długim korku, który umilał nam śpiew naszych dzielnych trzecioklasistów. Kiedy wreszcie weszliśmy na teren zoo dzieci mogły zwiedzić m. in.: wybieg dla wilków; ptaszarnie, w której rzadkie i zagrożone gatunki ptaków; akwarium, gdzie mieliśmy okazję zaobserwować ryby morskie i słodkowodne; terrarium, w którym mieszkają gady i płazy z całej Europy; krokodylarnię; małpiarnię i pawilon małp człekokształtnych; pawilon Madagaskar, w którym ukochane lemury; nosorożce, gibony, itp. 

    Ważnym punktem, którego nie mogliśmy ominąć było Afrykarium, była to okazja do podróży przez Afrykę. Widzieliśmy ryby zamieszkujące rafy koralowe, rekiny, pingwiny, manaty. Dzieci były pod wielkim  wrażeniem, kiedy mogły przejść przez oszklony tunel i obserwować przepływające nad  ich głowami ryby. Uczestniczyliśmy również w lekcji edukacyjnej " Czy delfiny mogą być różowe?", z której dzieci  dowiedziały się wiele ciekawostek na temat życia delfinów. To był udany wyjazd!  

  • Otwórz serce, pomóż, wesprzyj!

  • Podsumowanie rozgrywek piłkarskich

    Po zwycięstwie naszych uczniów we wszystkich kategoriach w zawodach gminnych przyszedł czas na rywalizacje na szczeblu rejonu, a później powiatu. 

    Dziewczęta rocznik 2012/2011 zajęły  3. miejsce w zawodach rejonowych. 

    Chłopcy rocznik 2012/2011 zajęli 2. miejsce w zawodach rejonowych, tym samym awansowali do finału powiatowego, gdzie uklasowali się na 4. pozycji.

    Chłopcy rocznik 2010/2009 zajęli 5. miejsce w zawodach rejonowych.

    Gratulujemy naszym uczniom i ich trenerom. Życzymy dalszych suksesów sportowych.

     

  • Dziękujemy, Panie Andersenie

    Z okazji Miedzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w bibliotece szkolnej odbył się cykl spotkań klas młodszych z baśniami Hansa Christiana Andersena. Dzieci słuchały znanych  baśni  tego autora, oglądały wystawkę  prezentującą jego dorobek literacki i rozwiązywały zagadki obrazkowe związane tematycznie ze szlagierowymi baśniami. Dzięki tym działaniom nie tylko utrwaliły tytuły i treść znanych baśni, ale także świetnie się wspólnie  bawiły. Uczniowie klasy IIa dodatkowo wykonali piękne prace plastyczne,  prezentujące treść ulubionych baśni Andersena.  Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy w rocznicę urodzin duńskiego baśnipisarza, Hansa Christiana Andersena ( 2 kwietnia 1805 r., Odense). W naszej szkole obchody Dnia Książki trwały ponad tydzień i zakończyły się 11  kwietnia. Baśnie Andersena znane są na całym świecie. Poruszające historie bohaterów wychowują, uwrażliwiają na krzywdę drugiego człowieka, kształtują poczucie troski o innych i przekonują, że zawsze złe zachowania są karane, a dobre  nagradzane. Dziękujemy, Panie Andersenie.

  • III miejsce dla naszej uczennicy w konkursie ,, Sowa w ROLI głównej"

    Uczennica klas Vb, Maja Latańska, zajęła III miejsce w konkursie Sowa w ROLI głównej, zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.  Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły także Kornelia Dzidek oraz Lena Głowacka.  Głównym celem konkursu było podniesienie wiedzy i świadomości społecznej na temat roli sów w krajobrazie rolniczym. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej w ramach akcji  oSowiały Tydzień. Opiekę merytoryczną nad wykonaniem prac przez uczennice sprawowała pani Renata Limiszewska.

  • Ekologiczna Palma Wielkanocna

    Na Niedzielę Palmową, 24 marca 2024, został ogłoszony konkurs "Ekologiczna Palma Wielkanocna". Uczniowie klas I-III i IV - VI wykonali  przepiękne palmy i przybyli z nimi do kościoła parafialnego św. Wojciecha w Grodźcu. Wzięli udział w procesji z palmami i przedstawili je do konkursu. W konkursie wzięło udział 50 uczniów. Wszyscy uczniowie w dniu 7 kwietnia za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez ks. proboszcza Karola Zająca.

    Najlepsze prace wykonali:

    W kategorii klas I - III:

    miejsce I

    Antoni Dobrowolski kl. Ib

    Maja Pietrzak kl. Ia

    miejsce II

    Oliwia Gęsikiewicz kl. IIb

    Luiza Budzińska kl. Ib

    miejsce III

    Aleksandra Klimczak kl. IIb

    Agata Pietrzak kl. IIa

    Hania Szczecińska kl. III

    W kategorii klas IV - VIII:

    miejsce I

    Oliwia Banasik kl. IVb

    Ksawery Andrzejak kl. IVb

    miejsce II

    Jakub Brzęcki kl. IVb

    Zuzanna Brzęcka kl. Va

    miejsce III

    Tymoteusz Piosik kl. IVa

    Zuzanna Dzbanuszek kl. IVa

    Wiktoria Szczech kl. IVb.

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wykonania pięknych prac. Organizatorzy konkursu: ks. Karol Zając, Elżbieta Maciejewska, Anna Dobropolska.

  •  Recytować każdy może, ale wygrać XXI Konkurs Recytatorski Wielkopolska w poezji  niekoniecznie!

     

    Uczennice klasy VIIb, Zuzanna Włodarczyk i Anna Andrzejewska, odniosły sukces w XXI Konkursie Recytatorskim Wielkopolska w poezji, którego finał odbył się 6 kwietnia 2024 r. w Koninie.                                    Zuzanna Włodarczyk zajęła I miejsce, recytując wiersz ks. W. Piechoty Miłość unosi się...                                      Anna Andrzejewska zajęła II miejsce, prezentując teksty ks. W. Piechoty Autobiografia Tyle razy.                        Opiekę merytoryczną sprawowała p. Agata Różańska.

    GRATULUJEMY!

  • Nasza uczennica finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego

     

    Julka Orkowska, uczennica klasy VIII, zdobyła tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Aby przystąpić do etapu wojewódzkiego konursu, Julka wcześniej pokonała etapy szkolny i rejonowy, w których wykazała się niezwykłymi  umiejętnościami polonistycznymi. Etapy te odbyły się w formie testów literacko - językowych. W etapie finałowym, który odbył się w Poznaniu, Julka napisała rozprawkę, w której udowodniła, że strach może motywować, ale i niszczyć.Opiekę merytoryczną nad przygotowaniem do konkursu sprawowała pani Agata Różańska.

    GRATULUJEMY!

  • Trzymaj formę, dbaj o zdrowie

    Nasza  szkoła od wielu lat zachęca uczniów do zdrowego i aktywnego trybu życia. Uczniowie biorą udział w  różnorodnych zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Są to nie tylko zajęcia na terenie szkoły, ale także szereg wyjazdów  do obiektów sportowych i rekreacyjnych. Przedsięwzięcie ma na celu wyrabianie w uczniach nawyku właściwego  i aktywnego gospodarowania czasem wolnym poprzez sporty wodne, zimowe, rowerowe, aerobik, górską turystykę, wszelkiego rodzaju sport z piłką, itd.  Szkoła realizuje także projekty ,, Trzymaj formę" oraz ,, Zdrowie", których program wzbogaca przedsięwzięcia szkoły w obszarze   promocji aktywnego i zdrowego trybu życia. Szeroko zakrojona działalność  szkoły na rzecz aktywności sportowej i rekreacyjnej uczniów jest  efektem zaangażowania wszystkich nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.

  • Gminny turniej piłki nożnej na Orliku.

    25 marca na kompleksie sportowym Orlik przy Szkole Podstawowej w Grodźcu odbyły się gminne zawody piłki nożnej. Turniej odbył się w 3 kategoriach: dziewczęta 2011/2012, chłopcy 2011/2012, chłopcy 2009/2010. Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco.

    Dziewczęta 2011/2012

    1. S.P. Grodziec

    2. S.P. Lipice

    3. S.P. Królików

    4. S.P. Biskupice

    Chłopcy 2011/2012

    1. S.P. Grodziec

    2. S.P. Królików

    3. S.P. Lipice

    Chłopcy 2009/2010

    1. S.P. Grodziec

    2. S.P. Lipice

    3. S.P. Biskupice

    Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą walkę i grę fair play. Zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.

  • Rekrutacja - informacja dla rodziców

    Informujemy, że wszystkie dzieci zgłoszone do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 zostały zakwalifikowane do przyjęcia. Alfabetyczna lista dzieci została wywieszona na gazetce ściennej przy głównym wejściu do szkoły.

  • Bo w grupie jest siła 💪👊👍

    Wielkanocna zbiórka żywności dobiegła końca i wszystkie produkty dotarły pod właściwy adres. Dziękujemy naszym uczniom za wsparcie Marcinka i jego rodziny w walce z chorobą. W imieniu szkolnego wolontariatu oraz całej społeczności szkolnej życzymy rodzinie chłopca wytrwałości, siły i nadziei na lepsze dni.

  • Światowy Dzień Wody

    Z okazji światowych obchodów Dnia Wody odbyły się w poszczególnych klasach  różnorodne zajęcia i warsztaty pogłębiające wiedzę o zasobach wodnych oraz o ich  ochronie i zagrożeniach. Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca.

  • 31. Szkolny Festiwal Piosenki

    W środę, 20 marca odbył się w naszej szkole 31. Szkolny Festiwal Piosenki. Wykonawcy ujęli społeczność szkolną pięknym śpiewem i tańcem. Wszyscy bawili się świetnie. Było dużo braw i wspólnej zabawy.

    Wyniki konkursu

    Klasy I -III

    I miejsce  - Wiktoria Olejniczak i Joanna Nowicka ( duet),  klasa III

    II miejsce - Agata Najkowska i Lena Ogórek ( duet), klasa III

    III miejsce - Lena Deleszkiewicz, klasa III

    Klasy IV -VIII

    I miejsce - Zuzanna Drangowska, klasa IVa

    II miejsce - Martyna Pawlak, klasa VIIb

    III miejsce - Milena Pawlak, kasa IVa

  • Dzień Wiosny

    20 marca w ramach obchodów Dnia Wiosny uczniowie klas 1-8 obejrzeli przestawienie "Wróżki Pani Wiosny" przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2b. Następnie klasy 1-3 udały się nad Czarną Strugę, żeby pożegnać zimę a powitać wiosnę. Klasy starsze realizowały zadania w ramach projektów: TRZYMAJ FORMĘ, ZDROWIE, EKOPRACOWNIA - Zielone serce szkoły, wykonywały plakaty na temat: Woda naszym największym dobrem w ramach Dnia Wody.

  • Dzień Otwarty w naszej szkole

    19 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas zerowych przedszkola samorządowego wraz ze swoimi obecnymi wychowawcami. Głównym celem organizacji tego dnia  jest zapoznanie przyszłych pierwszoklasistów  z naszą szkołą, by zapobiec w ten sposób lękom i obawom przed podjęciem nauki w szkole. Na ten niezwykły dzień przygotowano dla maluchów szereg zabaw i zajęć adaptacyjnych.   Po uroczystym powitaniu przez panią wicedyrektor Mirosławę Nowakowską, przedszkolaki obejrzały wiosenne przedstawienie w wykonaniu klas 2a i 2b. Następnie wszyscy udali się  na halę sportową i tam  pokonywali  przygotowany dla nich  niełatwy tor przeszkód. Bawili się przy tym świetnie.   Kolejnym punktem odwiedzin w naszej szkole była  salka  korekcyjna, w której maluchy uczestniczyły w zabawach na dywanie sensorycznym. Po zabawach sprawnościowych i ruchowych dzieci odwiedziły  bibliotekę szkolną i tam z wielką uwagą i niezwykłym skupieniem wysłuchały bajkę o jelonku Bambim.  Następnie   przeszły do  świetlicy szkolnej i tam, zapoznawszy się z opiekunkami świetlicy, wykonały palmy wielkanocne. Po  różnorodnych zajęciach nasi mali goście  przeszli do sal lekcyjnych, w których będą  uczyć się od września. Tam wychowawczynie klas I-III zaprezentowały im  magiczny dywan oraz zabawy z robotem. Na zakończenie pani wicedyrektor wręczyła dzieciom upominki zasponsorowane przez  Radę Rodziców i zaprosiła  1 września w progi naszej szkoły. Koordynatorem organizacji  dnia dla przyszłych pierwszoklasistów była pani Karolina Mimier. Współorganizatorkami  panie: Monika Gradecka, Monika Sowińska, Sławomira Nowicka, Wiesława Urbaniak i Joanna Klijewska- Dziubek, Danuta Kusiak, Aneta Łyczak.

  • Doświadczenia z wodą

    18 marca uczniowie klas 1-3 w ramach obchodów Dnia Wody mieli możliwość zwiedzenia Ekopracowni w naszej szkole. Wzięli udział w doświadczeniach związanych z wodą, dowiedziały się dlaczego warto i jak oszczędzać wodę. Profesionalnie przygotowane uczennice z klasy 7b - Ania, Ola, Gabrysia i Zuzia, pod kierunkiem pani Danuty Rzeczkowskiej znakomicie zaprezentowały i przekazały swoją wiedzę na temat wody.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć