24 czerwca br. pożegnaliśmy naszego dyrektora pana Krzysztofa Wegnera, który z dniem 1 wrzesnia 2016 r. odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Pan Krzysztof Wegner w latach 70-tych i 80-tych uczył matematyki. W roku 1991 został dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu, a potem Zespołu Szkół w Grodźcu. W czasie jego „dyrektorowania” szkołę przeniesiono do nowego budynku, oddano do użytku halę sportową i kompleks boisk Orlik. Pod jego okiem swoje umiejętności dydaktyczne i metodyczne doskonaliło wielu nauczycieli. Cieszyły go sukcesy pracowników i uczniów. Ukoronowaniem jego pracy była Nagroda Ministra Edukacji Narodowej w 2012 r.
Pożegnanie pana dyrektora miało miejsce podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Gratulacjom osiągniętych sukcesów, ciepłych słów i szczerych podziękowań nie było końca. Kierowali je wójt gminy Grodziec pani Anna Andrzejewska, przewodniczący Rady Gminy Grodziec pan Mariusz Woźniak, wicedyrektor Zespołu Szkół w Grodźcu pani Anna Dobropolska w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawiciele ZNP, przewodniczące Rady Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pani Małgorzata Hyża i pani Elżbieta Pięciak, przewodniczące SU Szkoły Podstawowej – Martyna Raszczyńska i Gimnazjum – Klaudia Kwiryng oraz przedstawiciele 14. Drużyny Harcerskiej OPOKA. Na pożegnalny obiad do Sali Bankietowej w Grodźcu przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy w Grodźcu, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych oraz nauczyciele i pracownicy administracyjno-obsługowi Zespołu Szkół w Grodźcu. Spotkanie stało się okazją do wspomnień, a przy tym przyniosło wiele wzruszeń i uśmiechów.
Panie Dyrektorze, dziękujemy Panu za wszystkie wspaniałe lata wspólnej pracy, bo przez te lata (jako nauczyciel matematyki i dyrektor) zapisał Pan w historii szkoły najbardziej wartościowe karty i wyrył w sercach entuzjazm, zapał do pracy i miłość do tej szkoły. Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, przedeptane ścieżki, wspólne radości, a czasem i smutki.
Rok szkolny 2015/2016 przeszedł do historii. 24 czerwca 2016 r. o godz. 9.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Grodźcu zgromadzili się zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz ich rodzice. Uroczystość prowadziły przewodnicząca SU Szkoły Podstawowej Martyna Raszczyńska i przewodnicząca SU Gimnazjum Klaudia Kwiryng. Ważną częścią było uroczyste przekazanie przez ustępujące poczty flagi państwowej i sztandaru Szkoły Podstawowej nowym pocztom.
Pan dyrektor Krzysztof Wegner wręczył statuetki: Prymusa Szkoły Podstawowej Natalii Musiałowskiej z kl. VIb (średnia ocen 5,6) oraz Prymusa Gimnazjum Faustynie Kowalskiej z kl. IIIc (średnia ocen 5,55), a następnie świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce.
SZKOŁA PODSTAWOWA
Klasa Ia
8. Grajewska Martyna
Klasa Ib
Klasa Ic
Klasa II a
Klasa II b
Klasa III
Klasa IVa
Klasa IVb
Klasa Va
Klasa Vb
Klasa VIa
Klasa VIb
GIMNAZJUM
Klasa Ia
Klasa Ic
Klasa IIa
Klasa IIb
Klasa IIc
Klasa IIIa
Klasa IIIb
Klasa IIIc
Pozostałe nagrody z rąk dyrektora odebrali:
- w Szkole Podstawowej:
- w Gimnazjum:
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Koniec roku szkolnego to nie tylko czas podsumowań i nagród za ciężką pracę, ale niestety i czas rozstań. Tego dnia pożegnaliśmy pana dyrektora Krzysztofa Wegnera, który odszedł na zasłużoną emeryturę, panią Cecylię Wegner oraz 34 absolwentów Szkoły Podstawowej i 64 absolwentów grodzieckiego Gimnazjum. Szóstoklasiści i trzecioklasiści po raz ostatni przedstawili krótkie montaże słowno-muzyczne, w których wspominali lata spędzone w szkole i dziękowali swoim nauczycielom.
Do zobaczenia we wrześniu! Witajcie wakacje!
Zebranie z rodzicami w Szkole Podstawowej i Gimnazjum
odbędzie się 24 maja 2016 r. (wtorek) o godz. 16.30.
Przed zebraniami klasowymi odbędzie się wspólne zebranie
Rad Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
o godz. 16.00 w sali nr 7
oraz po zebraniach klasowych odbędzie się wspólne zebranie
Rad Rodziców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
ok. godz. 17.30 w sali nr 7.
W Zespole Szkół w Grodźcu rozpoczęto realizację innowacji metodyczno-programowej na poziomie gimnazjum pt. Rola kultury chrześcijańskiej w rozwoju lokalnej społeczności gminy Grodziec. Jej autorką jest pani mgr Anna Dobropolska, wicedyrektor szkoły, nauczycielka religii i wiedzy o społeczeństwie. Prace związane z innowacją będą trwały od 03.03.2016 r. do 30.06.2017 r.
Uczniowie będą pracować na zajęciach dodatkowych z religii, języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie pod opieką nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów.
Cele innowacji:
Uczeń:
Dzięki pracom i zadaniom wykonywanym w ramach innowacji uczniowie zdobędą uporządkowaną wiedzę na temat wpływu chrześcijaństwa na rozwój Grodźca i lokalnej społeczności, kształtowania kultury, tradycji lokalnej, powstanie zabytków, znaczenia miejsc kultu, przyczyny i skutków aktywności społecznej. Poznają sylwetkę wybitnego grodziecczanina arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego i jego rolę w powojennej historii Polski oraz stan badań i przyczynią się do promocji miejscowości.
Gimnazjaliści udoskonalą umiejętności w zakresie redagowania form wypowiedzi, sporządzania kwerendy źródeł, dokumentowania efektów swoich prac, archiwizowania w postaci tradycyjnej i elektronicznej badań (wywiadów, ankiet, fotografii).
Uczniowie rozwiną przy tym tożsamość regionalną i poznają znaczenie kultury chrześcijańskiej dla jej kształtowania. Uświadomią sobie znaczenie chrztu Polski i konsekwencji tego epokowego wydarzenia dla rozwoju małej ojczyzny. Będą poznawać i promować w działaniu małą ojczyznę i jej chrześcijańskie fundamenty, biorąc odpowiedzialność za rzetelność wykonywanych zadań.
Zgodnie z zapowiedzią Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej pod koniec stycznia ogłoszony został harmonogram konsultacji społecznych w sprawie zmian w systemie oświaty. Prace dotyczące zmiany podstawy programowej i programów nauczania będą przebiegały w grupach przedmiotowych, w których znajdują się teoretycy i praktycy. Wśród członków grupy powołanej przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji znalazły się pani wicedyrektor Anna Dobropolska oraz nauczycielka języka polskiego – pani Agata Różańska. Gratulujemy!
Grupa Ekspertów Dobrych Zmian w Edukacji:
Mateusz Balcerzak z klasy IIc Gimnazjum zdobył II miejsce w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Swoją wiedzą musiał wykazać się na części ustnej i pisemnej. Przygotowywał sie pod okiem pana Krzysztofa Cichego.
Gratulujemy!
Michalina Matłoka z klasy IIa Gimnazjum została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Zdobyła 49 punktów na 50 możliwych do zdobycia. Przygotowywała się pod okiem pani Agaty Różańskiej. Laureaci tego konkursu są zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego.
Gratulujemy!
ZEBRANIE Z RODZICAMI
SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM
16.03.2016 r. (ŚRODA)
GODZ. 16.00
26 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Grodźcu odbył się I Szkolny Konkurs Głośnego Czytania dla klas I-III zorganizowany w ramach akcji Światowego Dnia Postaci z Bajki, której koordynatorem jest pani Aneta Łyczak. Celem konkursu było:
- rozbudzenie pasji czytania,
- motywowanie uczniów do czytelnictwa,
- doskonalenie umiejętności wyraźnego i wyrazistego czytania głośnego,
- rozwijanie zdrowego współzawodnictwa,
- zachęcanie do występów,
- prezentacja umiejętności uczniów.
Udział w nim wzięły 23 osoby z klas I-III. Ocenie podlegały: dobór tekstu, estetyka czytania wybranych fragmentów bajki uwzględniająca znaki przestankowe, dialogi, unikanie błędów, dykcję, tempo, oddziaływanie uczestnika na emocje słuchacza. Poziom prezentacji techniki czytania był wysoki. Dzieci przygotowały się znakomicie. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. W oczekiwaniu na werdykt publiczność odgadywała zagadki dotyczące znajomości bajek. Po burzliwych obradach komisja w składzie: wicedyrektor szkoły Pani Anna Dobropolska, Pani Monika Piaseczna oraz Pani Mirosława Nowakowska ogłosiły wyniki:
I miejsce – Patryk Piekarski z klasy III,
II miejsce – Maja Stanisławska z kl. III,
III miejsce – Sandra Stępińska I Anna Zawodnia z kl. III,
Wyróżnienie – Michalina Popieluch z kl. Ib oraz Tomasz Mikołajczyk z kl. IIb
Wszyscy czytający otrzymali słodycze, a laureaci nagrody książkowe. GRATULUJEMY !
22 lutego br. w szkolnej bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach projektu Dzieci dzieciom TNBSP O/Konin, którego organizacją zajęła się pani Cecylia Wegner.
Po eliminacjach klasowych reprezentanci klas IV-VI Szkoły Podstawowej pięknie czytali fragmenty książek zakupionych w ramach programu Książki naszych marzeń. Komisja w składzie: pani Agata Różańska, pani Cecylia Wegner, pani Beata Matusiak, pani Monika Piaseczna i pani Agnieszka Szambelan oceniała technikę czytania oraz artystyczne środki wyrazu takie jak płynność, poprawność artykulacji głosek, dykcję, tempo, pauzowanie, modulację i akcent zdaniowy. Mistrzem pięknego czytania została Martyna Raszczyńska z klasy IVa. Jej interpretacja tekstu zostanie nagrana na płytę CD i przekazana do siedziby TNBSP O/Konin. Drugie miejsce zajęła Nadia Kaczmarek (klasa IVb), a trzecie Nikola Czech (klasa VIb).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Gminny Turniej Tenisa
Stołowego o puchar Wójta Gminy Grodziec
Zapraszamy mieszkańców Gminy Grodziec
do wzięcia udziału w turnieju
20.02.2016r.
Hala Sportowa w Grodźcu
Turniej rozgrywany będzie w kategorii kobiet i mężczyzn
w poszczególnych przedziałach wiekowych:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum
początek rozgrywek o godzinie 10.00
zapisy zawodników do godziny 9.30
Szkoły Ponadgimnazjalne
Dorośli
początek rozgrywek o godzinie 12.00
zapisy zawodników do godziny 11.30
Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy oraz zgoda na udział nieletniego
do pobrania na stronie www.grodziec.pl oraz www.zsgrodziec.edupage.org
Organizatorzy
Dyrektor Wójt
Zespołu Szkół w Grodźcu Gminy Grodziec
Dokumenty do pobrania:
FORMULARZ-ZGOSZENIWY-DO-TURNIEJU-TENISA.doc
4 lutego 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez starsze koleżanki pod kierunkiem pani Cecylii Wegner. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę.
Uczniowie klas I chórem odpowiadali na pytania królowej książek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy przyrzekali, że zawsze będą szanować książki, a pan dyrektor Krzysztof Wegner ogromną zakładką dokonał pasowania każdego z nich na czytelnika.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali piękne zakładki do książki i drobne upominki, a pamiątkowe zdjęcia będą im przypominały o tym ważnym wydarzeniu.
I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książek. W tym momencie radość nowych czytelników sięgnęła zenitu.
14 stycznia br. w świetlicy szkolnej odbyły się interesujące warsztaty edukacyjne pod hasłem Dokarmiajmy zwierzęta i ptaki zimą. Przeprowadził je leśniczy pan Michał Matłoka. Dzieci poznały domowe sposoby przygotowania karmy dla ptaków oraz gatunki ptaków i zwierząt występujące w naszych lasach. Warsztaty zakończyły się konkursem. Zwycięzcą został Wojtek Drangowski z klasy III, który poprawnie wymienił trzy gatunki sikorek występujących na naszym terenie. Po zajęciach dzieci wywiesiły przed szkołą karmę dla ptaków.
Serdecznie dziękujemy panu Michałowi Matłoce za przeprowadzenie warsztatów oraz za niepowtarzalną nagrodę dla zwycięzcy konkursu.
Spotkanie z leśniczym zorganizowały: pani Iwona Borowska i pani Sławomira Nowicka.
Zima to niezwykle trudny czas dla zwierząt. Postanowiliśmypomóc naszym „braciom mniejszym” ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Koordynatorem akcji została wicedyrektor Zespołu Szkół w Grodźcu pani Anna Dobropolska.
Młodzież z Zespołu Szkół w Grodźcu i Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Królikowie, mobilizowani przez ks. proboszcza Władysława Piechotę grodzieccy parafianie, społeczność z terenu gminy Grodziec oraz Anioły ze szkoły wraz z opiekunem panią Renata Milicką natychmiast włączyli się do akcji. W szkołach, w kościele i grodzieckich sklepach pojawiły się: żywność i akcesoria dla zwierząt, środki lecznicze, środki czystości, materiały budowlane, koce. W styczniu wszystkie dary dla czworonożnych przyjaciół zostały przewiezione do schroniska w Koninie, dzięki życzliwości pani wójt gminy Grodziec Anny Andrzejewskiej, gminnym samochodem.
Pracownicy schroniska złożyli podziękowania na ręce pani Anny Dobropolskiej.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
10 stycznia 2016 r. znów zagrała orkiestra Jerzego Owsiaka. w naszej gminie - w Zespole Szkół w Grodźcu - również zagrano. Wolontariusze kwestowali w Królikowie i Grodźcu.
Od 14.00 w Zespole Szkół w Grodźcu sztab, którego szefem była Beata Matusiak, zaoferował różne atrakcje:
Siema!
W środę, 6 stycznia br. już po raz trzeci ulicami Grodźca przeszedł Orszak Trzech Króli, barwny pochód z udziałem publiczności obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Orszak był wspaniałą okazją do wspólnego kolędowania w rodzinnej atmosferze. Przed uroczystą mszą św. uczestnicy otrzymali naklejki z logo Orszaku, koronę i śpiewnik, aby w tym dniu mogli wspólnie śpiewać kolędy idąc z kościoła pw. św. Wojciecha w Grodźcu do Nadleśnictwa.
Mszę św. uświetnił śpiew Chóru Męskiego z Grodźca. Uczestnikom pochodu przewodzili Trzej Królowie. Za nimi tłumnie podążyli mieszkańcy gminy, a wśród nich anioły i pastuszkowie. W Nadleśnictwie Grodziec mali królowie złożyli dary dla Dzieciątka Jezus. Zebrani posili się smaczną zalewajką przygotowaną przez panie pracujące w stołówce Zespołu Szkół w Grodźcu.
Głównym organizatorem Orszaku była Fundacja Orszak Trzech Króli, a jego inicjatorem w Grodźcu był proboszcz parafii ks. dr Władysław Piechota, który podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystego przemarszu. Szczególne podziękowania skierował do dzieci i nauczycieli Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach, Wójta Gminy Grodziec - Anny Andrzejewskiej za włączenie się w akcję i ufundowanie gorącej zupy, paniom ze stołówki ZS w Grodźcu za jej przygotowanie, panom, którzy wcieli się w rolę Króli: Przewodniczącemu Rady Gminy Grodziec – Mariuszowi Woźniakowi i Panu Władysławowi Kowalskiemu, Panu Błażejowi Nowickiemu, który był św. Mikołajem, władzom Nadleśnictwa Grodziec, koordynatorowi uroczystości Annie Dobropolskiej – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Grodźcu oraz wszystkim uczestnikom pochodu.
ZEBRANIE Z RODZICAMI
14 stycznia 2016 r. (czwartek)
Gimnazjum - godz. 16.00
Szkoła Podstawowa - godz. 16.30
22 grudnia 2015 roku w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie. Zza drzwi sal lekcyjnych dobiegały kolędy i pastorałki. Wszędzie unosił się zapach wigilijnych potraw. Niknęły waśnie i spory. Uczniowie wraz z wychowawcami dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i przy pięknie nakrytych stołach wspólnie spożywali wigilijny posiłek. Przy choince śpiewali kolędy i wymieniali się informacjami na temat wieczerzy wigilijnej w ich domach rodzinnych. Nie zabrakło również uroczystego apelu, w którym wszyscy wzięli udział. Śpiewane kolędy, recytowane wiersze i informacje dotyczące bożonarodzeniowych tradycji, które przygotowała klasa IIIc Gimnazjum pod opieką pani Renaty Limiszewskiej i pani Elżbiety Maciejewskiej, wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.