• O prądzie i pomiarach wiemy wszystko

          26 kwietnia br. uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, zrewitalizowanego i rozbudowanego kompleksu dawnej elektrociepłowni, który stał się siedzibą instytucji kultury i nauki, nauk przyrodniczych wizualnych sztuk narracyjnychfilmów, komiksów, gier wideo

            Zdobywanie wiedzy w tym miejscu było dla wszystkich przyjemnością. Piątoklasiści dzięki warsztatom Skąd się bierze prąd i Zmierz się z pomiarami poznali drogę otrzymywania energii elektrycznej – od węgla do wykorzystania elektryczności w życiu codziennym oraz dowiedzieli się wielu ciekawych i praktycznych informacji o pomiarach. Niezwykłym doświadczeniem był pobyt w Planetarium, w którym Karol Darwin opowiedział publiczności o tym, jak odwiedzając Galapagos, opracował teorię doboru naturalnego i zabrał ją ze sobą w podróż dookoła świata. Uczniowie poznali latimerie, ryby będące żywymi skamielinami, zabawnego ptaka głuptaka niebieskonogiego, niewidome lustrzenie meksykańskie i wiele innych przedziwnych gatunków zwierząt. Projekcję poprzedził krótki opis zjawisk astronomicznych zachodzących aktualnie na niebie.

           Uczniowie również chętnie spacerowali ul. Piotrowską. Zatrzymywali się przy pomnikach. Najbardziej podobał im się Miś Uszatek i ławeczka Tuwima.

           Po posiłku wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Grodźca.

           Wyjazd zorganizowała pani S. Dzbanuszek, a opiekunami były p. K. Wolniak i p. M. Piaseczna.

  • Sukces naszych uczniów

    Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Renaty Limiszewskiej, wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy".Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą  i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadaniem było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Miło nam poinformować, że laureatami etapu regionalnego przeprowadzonego na terenie Placówki Terenowej KRUS w Koninie zostali między innymi nasi uczniowie. W II grupie wiekowej (klasy 4-8):

    I miejsce zajął Cyprian Andrzejewicz, uczeń klasy Va

    II miejsce zajęła Oliwia Andrzejewicz, uczennica klasy Va

    Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 14 czerwca 2024 r. w siedzibie Placówki Terenowej KRUS w Koninie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

    ,, Poznajemy miasto Mikołaja Kopernika" pod tym hasłem 4 maja uczniowie klasy Ia pod opieką wychowawców i rodziców wzięli udział w wycieczce do Torunia. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wypiekania pierników, w rejsie statkiem po Wiśle, zwiedziły Muzeum Mikołaja Kopernika,  rynek, Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Błonia Nadwiślańskie, poznały legendy związane z Toruniem, poszukiwały wspólnie z przewodnikiem  figurek zwierząt związanych z legendami miasta. Po zwiedzeniu Torunia wszyscy udali się autokarem do Ciechocinka i tam, spacerując wzdłuż tężni, poznali uzdrowiskowe walory miasta.  Oczywiście  był też posiłek w  restauracji McDonalds, a w Ciechocinku pyszne lody. Opiekę nad uczniami sprawowały: wychowawczyni klasy Ia, pani Wiesława Urbaniak, druga opiekunka, pani Karolina Mimier oraz rodzice: Anna Bachorska, Joanna Bogusz, Agnieszka Karolewska, Milena Skrzypczak. 

  • Wycieczka do Wrocławia

    3 czerwca uczniowie klas IV a,b oraz VIIa udali się na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzili Ogród Japoński,  zoo, rynek. Dużo radości sprawił uczniom rejs statkiem po Odrze. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Eliza Malinowska, Olga Cieślak, Anna Iwaniec - Kopaczewska oraz pan Jarosław Wysocki.

  • Warsztaty slimów w klasie 2a

    3 czerwca 2024 roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych dzieci Rodzice zorganizowali z okazji Dnia Dziecka  warsztaty slime dla całej klasy. Co to takiego? Slime to zabawka-hit, którą śmiało określić można, jako kultową. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród dzieciaków prawdziwą furorę. Slime to zabawka, masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Zabawa przy użyciu slime stymuluje rozwój zmysłu dotyku. Dziękujemy pani Dorocie Kaczmarek za przeprowadzenie warsztatów.

  • Bal ósmoklasisty

    29 maja 2024 roku w sali OSP Wielołęka odbył się bal 8 klasy, której wychowawczynią jest pani Agata Różańska. W klasach 4 - 7 wychowawstwo nad grupą pełniła pani Aleksandra Kowalska, a w klasach I-III pani Danuta Kusiak. Wójt Gminy Grodziec, pan Mariusz Woźniak oraz dyrektor szkoły, pan Krzysztof Nowicki, życzyli uczniom powodzenia i sukcesów na dalszym etapie edukacji. Młodzież przy muzyce DJ Nadolny bawiła się do godziny 2.00. Zapewne zapamiętają ten moment na całe swoje życie.

  • Edukacja z wojskiem

    29 maja naszą szkołę odwiedzili żołnierze i żołnierka z jednostki wojskowej w Powidzu. Wojskowi przeprowadzili z uczniami starszymi warsztaty z zakresu  wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Zajęcia odbyły sie w ramach realizacji programu Edukacja z wojskiem, którego głównym celem    jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych  umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz postępowania  w sytuacjach kryzysowych. Program realizowany jest we  współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej z Ministerstwem Edukacji Narodowej. To odpowiedź na współczesne potrzeby i zagrożenia związane z bezpieczeństwem.

  • Pierwszaki czytają starszakom

    28 maja  w bibliotece szkolnej odbyła się  akcja czytelnicza ,, Pierwszaki czytają starszakom". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy Ia, przygotowani pod kierunkiem pani Wiesławy Urbaniak oraz uczniowie klasy VIa. Pierwszoklasiści wzorowo prezentowali swoje umiejętności czytelnicze i z  dumą wystąpili przed starszymi kolegami.

  • ,, poetą bywam..."

    Powyższe  wydarzenie uświetnią nasze uczennice z klasy VIIb, Anna Andrzejewska, Zuzanna Włodarczyk i Gabriela Szczecińska, prezentując montaż słowno - muzyczny.

  • Za krainy baśni prosto do krainy origami

    Maj to miesiąc bibliotek i czytelnictwa. Z tej okazji  w szkolnej bibliotece odbył się cykl zajęć czytelniczo - plastycznych,  w których uczestniczyły klasy I-III. Najpierw z wielką uwagą uczniowie słuchali baśni, a potem  techniką origami wykonywali bohaterów literackich. Uczennice klasy IVa, Honorata Kiernikowska i Milena Pawlak, pasjonatki origami, zachęciły młodszych kolegów i młodsze koleżanki do plastycznej aktywności z papieru. Zaprezentowały ulubione poradniki origami, z których systematycznie w bibliotece korzystają oraz zaprezentowały swoje  umiejętności.

  • Egzamin na Kartę rowerową

    21 maja uczniowie klas czwartych a,b zdawali egzamin z praktycznej nauki jazdy na rowerze w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie. Egzamin poprzedzony był szeregiem zajęć edukacyjnych w szkole  z zakresu przepisów ruchu drogowego i jazdy na rowerze. Wszyscy uczniowie  egzamin zdali i Kartę rowerową otrzymają. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu i podczas egzaminu  sprawowali nauczyciele: Leszek Sapikowski, Krzysztof Nowicki, Waldemar Kurzawa.

  • Muzyczna podróż dookoła świata

    20 maja odbył się w naszej szkole koncert, który zabrał  uczniów w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata. Dzieci nie tylko wysłuchały wirtuozowskich, porywających  kompozycji   zaproszonych artystów, ale także poznały nieczęsto spotykane instrumenty, takie jak dudek, czy didjeridu. Koncert odbył się dla  dwóch kategorii wiekowych, najpierw dla klas I- III i zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego, a potem dla klas IV - VIII. Zaproszeni wirtuozi to Pavel Samokhin, trębacz, jazzman,wokalista, autor tekstów, kompozytor i lider zespołu Samokhin Band oraz Piotr Muszyński, perkusista i wokalista.Wydarzenie zorganizowała i koordynowała  pani Renata Limiszewska. 

  • "Cudny moment..."

    17 maja 2024 roku uczniowie klasy 2a zaprosili swoje mamy, aby podziękować im za trud włożony w ich wychowanie. Życzenia, piosenki i samodzielnie wykonane upominki wzruszały do łez. Uczniowie zadbali także o wystrój sali, a rodzice o słodkości, aby dobrze razem spędzić czas. To był cudny moment, jak śpiewały dzieci...oby takich więcej i częściej. 

  • OGŁOSZENIE

    Z dniem dzisiejszym rozpoczynają się zapisy na półkolonie letnie, które odbędą się w ostatnim tygodniu czerwca 2024 r. Zapisu można dokonać w sekretariacie szkoły w terminie do 21 maja 2024 r.

    Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu do udziału w półkoloniach mają uczniowie, którzy nie uczestniczyli w nich w ubiegłym roku szkolnym.

  • Podaruj dzieciom uśmiech, zostań cichym aniołem

    Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.              Antoine de Saint Exupery, ,,Mały Książe"

    Społeczność szkolną zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej na rzecz podopiecznych konińskiej Fundacji Sercem Przyprawionej. To już kolejna zbiórka dobroczynna w tym roku szkolnym. Wolontariat w naszej szkole działa bardzo aktywnie. Pomaga dzieciom i dorosłym. Bardzo wytrwale, z ogromnym zaangażowaniem i w bardzo różnej formie służy potrzebującym. Tym samym kształtuje w naszych uczniach wzorcowe postawy społeczne: wyczuwanie potrzeb innych, wspieranie ich w trudnościach, poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka. Opiekę nad wolontariatem  szkolnym sprawują panie Eliza Malinowska i Danuta Kusiak  we współpracy z paniami Moniką Gradecką i Moniką Sowińską.

  • Spotkanie z iluzjonistą

     10 maja klasa IVb wzięła udział w spotkaniu z iluzjonistą, które odbyło sie w Bibliotece Publicznej w Grodźcu.

    Zrealizowano w ramach projektu „Nakręceni na kulturę” – Senior w Bibliotece

    „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego”

     

  • Zajęcia literacko-plastyczne

    9 maja uczniowie klasy 2a brali udział w zajęciach literacko-plastycznych zorganizowanych przez panią kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec Katarzynę Gromalę. Dzieci rozpoznawały emocje na podstawie książki "W królestwie emocji" oraz własnych doświadczeń. Przeważała w tym dniu radość i zadowolenie.

  • Wycieczka klas 2 do Poznania

    8 maja 2024 roku uczniowie klas drugich odbyli podróż do Poznania. Poznali tam tajemnice wypieku rogali świętomarcińskich, gwary poznańskiej oraz historię Poznania. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz samodzielnie przygotowywali rogale. Na zakończenie odbyła się degustacja i każdy uczestnik otrzymał certyfikat rzemieślnika. Kolejnym punktem zwiedzania było Muzeum Pyry. Ziemniaki często są traktowane jako banalny dodatek do obiadu, jednak po wizycie w muzeum zupełnie zmienia się ich postrzeganie. Dzieci mogły samodzielnie doprawić pyry i po upieczeniu, na zakończenie zwiedzania muzeum ze smakiem zjeść. Punktualnie o godzinie 12.00 obserwowali poznańskie koziołki. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć postoju w restauracji McDonald's. Wszyscy wrócili najedzeni i szczęśliwi.

  • Rekreacyjnie, sportowo i radośnie w aquaparku

    24 kwietnia klasy IVa,b rekreacyjnie, sportowo i radośnie spędziły czas w aquaparku w Kaliszu. Opieką nad uczniami sprawowały panie Eliza Malinowska i Olga Cieślak oraz pan Robert Rybicki

  • Informacja

    Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie organizuje kolonie letnie w miejscowości Jastrzębia Góra w terminie od 12.08 - 21.08.2024 r

    Szczegółowych informacji udziela Biura TPD, nr tel. 063 242 34 71.

    Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Powiatowy w Koninie

    ul. Noskowskiego 1A, 62-510 Konin

    tel. 63 242 34 71

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć