• Wyjazd klasy 5b do kina i na kręgielnię

    17 czerwca klasa 5b udała się na wycieczkę do Rychwała. Celem wyjazdu był seans w „Kinie za rogiem” oraz pobyt na kręgielni. Uczniowie obejrzeli film „Za duży na bajki 2”, a następnie godzinę grali w kręgle. Uczestnicy miło spędzili czas podczas wyjazdu. Film spodobał się piątoklasistom. Opiekę podczas wycieczki sprawowała pani Sylwia Dzbanuszek i pani Eliza Malinowska.

  • Każdemu sercu bliska ochrona środowiska

    W dniach 10 - 14 czerwca odbył się happening pod hasłem ,, Każdemu sercu bliska ochrona środowiska" przygotowany przez uczennice  klasy VIIb pod kierunkiem pani Danuty Rzeczkowskiej. Był to cykl spotkań edukacyjnych w bibliotece szkolnej, w których uczestniczyli uczniowie  klas młodszych i starszych oraz dzieci z przedszkola samorządowego. Wydarzenie miało związek z obchodami Światowego Dnia Ochrony Środowiska, a jego głównym celem  było  uświadomienie  uczniom o globalnym problemie śmieci i odpadów.  Dzieci poznały skalę zaśmiecania planety,  rozwiązywały zagadki przyrodniczo-ekologiczne, praktykowały właściwą segregację  śmieci, a także zobaczyły prezentację różnorodnych prac wykonanych przez uczniów podczas edukacyjnej akcji  ,,Zero waste''. Dbajmy o naszą planetę dla siebie i przyszłych pokoleń !

  • Informacja

    Informujemy, że w dniu dzisiejszym zostały wywieszone w holu szkoły (przy dużurce) listy oddziałów przyszłych klas pierwszych.

  • Zero waste!

    Z okazji Dnia Ochrony Środowiska uczniowie klas starszych i młodszych wykonali bardzo różnorodne i pomysłowe prace na temat ,, Jak Ty chronisz środowisko". Były to plakaty, krótkie, instruktażowe filmy, prezentacje multimedialne, wierszowane rymowanki, a nawet mała twórczość literacka w formie opowiadania. Poprzez tę aktywność uczniowie wyeksponowali koncepcję zero waste: odmawiaj, ograniczaj, użyj ponownie, segreguj, kompostuj. Wszyscy autorzy prac otrzymali upominki i dyplomy. Nagrodzona została także uczennica klasy zerowej przedszkola samorządowego, która od września zostanie uczennicą naszej pierwszej klasy. Zosia wspólnie ze starszym rodzeństwem, będącym obecnie uczniami naszej szkoły,  brała czynny udział w nagraniu filmowego instruktażu na temat gospodarowania odpadami. Wykonane prace zostały zaprezentowane społeczności szkolnej oraz dzieciom z przedszkola samorządowego podczas happeningu ,, Każdemu sercu bliska ochrona środowiska". Pamiętajmy, że przestrzegając zasad zero waste odmieniamy oblicze zanieczyszczonej planety oraz swojego najbliższego środowiska i krajobrazu.

     

     

  • Odkręcamy, zakręcamy czyli ekologia i pomoc w parze

    Już od kilku lat nasza szkoła włącza się w zbiórkę nakrętek plastikowych. Cel jest szczytny, ponieważ środki pieniężne zebrane ze sprzedaży nakrętek przekazywane są braciom Zbyszkowi, Karolowi i Piotrkowi. W bieżącym roku szkolnym wspólnie udało nam się zebrać 650 kg na łączną kwotę 460 zł. Wszystkim osobom, które wsparły naszą zbiórkę,  serdecznie dziękujemy i liczymy na Waszą pomoc w kolejnych latach. Pamiętajmy, że plastikowe nakrętki rozkładają się w glebie kilkaset lat. Zatem ich zbiórka to dwa w jednym: ochrona środowiska i pomoc innym.  Akcję koordynowała pani Danuta Rzeczkowska oraz Samorząd Uczniowski pod opieką pana Roberta Rybickiego
     

     

  • Zielone lekcje przyrody

    14 czerwca klasy czwarte a,b w czasie lekcji przyrody wybrały się na spacer po najbliższej okolicy. Były to zielone lekcje podczas których uczniowie wykonali praktyczne zadania utrwalające  wiadomości  o florze i faunie   oraz  wyćwiczyli   umiejętność czytania  i korzystania z mapy. Praktyczne doświadczenia i bezpośredni kontakt z otaczającym  środowiskiem to świetna forma edukacji. 

     

  • Mówimy NIE tytoniowi, nikotynie i e-papierosom

    13 czerwca uczniowie klas piątych w ramach profilaktyki antynikotynowej wysłuchali prelekcji na temat szkodliwość palenia tytoniu. Zajęcia przeprowadziła pani reprezentująca Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z WSSE w Koninie. Uczniowie poznali historię tytoniu na świecie i w Polsce oraz różnicę miedzy tytoniem a nikotyną. Dowiedzieli się także, że dym tytoniowy zawiera 40 tysięcy substancji chemicznych, z których 40 to substancje rakotwórcze, zagrażające  czynnym i biernym palaczom. Używanie e-papierosów  jest bardzo niebezpieczne dla młodych osób. Większość zawiera silnie uzależniającą nikotynę. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom szkodliwości palenia.

     

  • ,, Mówią cisza ukojeniem ..."

    12 czerwca uczennice klasy VIIb, Anna Andrzejewska, Zuzanna Włodarczyk i Hanna Szczecińska oraz nasza  absolwentka, Natalia Orkowska, uświetniły słowem poetyckim konferencję naukową ,, Człowiek w relacji z Bogiem w poezji księdza doktora  Władysława Piechoty", zorganizowaną przez Teologiczne Towarzystwo Naukowe. Nauczycielka z naszej szkoły, pani Agata Różańska,  wygłosiła zarys monograficzny poezji Władysława Piechoty, będący tłem rozważań nad kondycją duchową współczesnego człowieka. Sam Władysław Piechota zabrał słuchaczy   w niezwykłą podróż po meandrach subtelnej poezji  wyrażonej  metaforycznym słowem i przenikliwą refleksją nad pędzącym życiem. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni nauczyciele z naszej szkoły oraz dyrektor, pan Krzysztof Nowicki. Konferencja odbyła się w auli świętego Tomasza w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. 

  • 5a na rajdzie rowerowym

           Uczniowie klasy 5a uwielbiają jazdę rowerową. Swoje umiejętności pokazali 10 czerwca podczas rajdu rowerowego na trasie Grodziec – Wielołęka – Łagiewniki – Biała – Biskupice – Bystrzyca – Czarnybród – Białobłoty – Bystrzyca – Biała Kolonia – Królików – Junno – Grodziec.

           Wraz z opiekunkami, p. M. Gradecką, p. K. Mimier, p. M. Piaseczną i p. A. Woźniak, odwiedzili panią Alicję Andrzejewską.

           35 przejechanych km dało wszystkim ogromną satysfakcję i możliwość poznania najbliższej okolicy.

     

  • Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

    7 czerwca uczniowie klasy 7b i 6a udali się wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki w Łodzi. CNiT mieści się w samym środku miasta w budynkach po starej elektrowni. Swoją przygodę w CNiT rozpoczęliśmy od zajęć warsztatowych: Generator elektryczny - najważniejszy wynalazek ludzkości,  Połącz kropki, czyli reakcje chemiczne w mini skali. W dalszej części zwiedziliśmy budynek starej elektrowni i Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Około godziny 14.00 ruszyliśmy przez przepiękne śródmieście Łodzi by dotrzeć do Manufartury, gdzie zjedliśmy posiłek i ruszyliśmy w drogę powrotną.

  • Klasa 5a w Kaliszu

             6 czerwca uczniowie kl. 5a wraz z p. M. Piaseczną i p. M. Gradecką spędzili przyjemnie czas w Kaliszu.

          Najpierw z zapartym tchem śledzili losy bohaterów filmu Cudowny chłopak. Biały ptak. Obejrzeli także pouczającą prelekcję nt. bullyingu. Następnie bardzo aktywnie spędzili czas w kaliskim aquaparku.

             Wszyscy, zrelaksowani, wrócili do Grodźca.

  • "Moja ulubiona piosenka"

    13 czerwca 2024 r. uczennice, Zuzanna Drangowska z kl. 4a i Martyna Pawlak z kl. 7b reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie ,, Moja ulubiona piosenka”. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Zuzia wykonała piosenkę pt. ,,Kiedy jesteś tu”, Martyna zaprezentowała tak dobrze znane wszystkim ,,Supermoce”. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach, w drugiej kategorii wiekowej 3 miejsce zajęła Zuzia, otrzymując pamiątkową statuetkę, książkę i dyplom.

    Gratulujemy i życzymy sukcesów.

  • Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich

    11 czerwca 2024 roku odbyla się diecezjalna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.  Uczestnikami wyjazdu były dzieci klas trzecich wraz z rodzicami. W programie pielgrzymki było: zawiązanie domu św. Faustyny w Głogowcu, procesja z relikwiami św. Faustyny z domu w Głogowcu do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich, integracja na placu kościelnym, udział we Mszy św. na placu. Akcentem kończącym wyjazd był wspólny posiłek w restauracji McDonald's w Turku. 

  • II miejsce dla naszej uczennicy w powiatowym konkursie ,, Palić, nie palić - oto jest pytanie"

    Lena Głowacka, uczennica klasy Vb, zajęła II miejsce w powiatowym konkursie ,, Palić, nie palić - oto jest pytanie" zorganizowanym przez Państwowy Inspektorat Sanitarny w Koninie. Opiekę merytoryczną nad pracą sprawowała pani Renata Limiszewska. 11 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród. 

  • ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

    W tym roku tematem Światowego Dnia bez Tytoniu jest ochrona młodych ludzi przed wpływem przemysłu tytoniowego. Jest to branża, która celuje w młodych ludzi, aby zapewnić sobie zyski, tworząc nową falę uzależnień. Dzieci używają e-papierosów częściej niż dorośli. Światowy Dzień bez Tytoniu 2024 to okazja, aby przypomnieć o ogromnych kosztach zdrowotnych i ekonomicznych związanych z używaniem tytoniu. Dlatego w szkole  mówimy, działamy na rzecz redukcji używania tytoniu przyczyniając się w ten sposób do ochrony zdrowia obecnych i przyszłych pokoleń.

  • BIEG PO ZDROWIE

    Program edukacji antynikotynowej Bieg po zdrowie realizowali uczniowie klas czwartych.  Bardzo aktywnie uczestniczyli w sześciu spotkaniach, podczas których poznali, m.in. skład dymu tytoniowego, przyczyny palenia i niepalenia papierosów, skutki palenia papierosów lub e-papierosów, nabywali umiejętności asertywnego zachowania, uczyli się odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Pracując w grupach wykonali tematyczne komiksy, plakaty, odgrywali scenki. Bohaterami łączącymi treści poszczególnych spotkań było dwoje uczniów czwartej klasy szkoły podstawowej, Natalka i Kuba. Wydarzenia z ich życia były tłem poruszanych tematów. Głównym założeniem programu jest zapobieganie lub opóźnienie inicjacji  tytoniowej  wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie atrakcyjności  życia wolnego od papierosów.

  • Trzymaj formę przez cały rok

    Jak co roku nasi uczniowie pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli realizowali Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę!”, którego głównym celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży jak ważne jest zdrowie.  Poprzez liczne prozdrowotne działania na terenie szkoły oraz wyjazdy do obiektów sportowych i rekreacyjnych  promowaliśmy aktywne spędzanie wolnego czasu, uprawianie sportu i zbilansowane  odżywianie. Mogliśmy się  przekonać, że troska o zdrowy styl życia i wspólnie spędzany czas sprzyjają integracji i dobrej zabawie!

  • Podsumowanie akcji zbiórki baterii

    Podczas tegorocznej akcji zebraliśmy w szkole 70 kg zużytych baterii w ramach ogólnopolskiego programu Zbieraj baterie i telefony. W naszą zbiórkę włączyła się również społeczność Przedszkola Samorządowego w Grodźcu. Wspaniale, że poprzez taką inicjatywę dzieci w szkole i przedszkolu uczą się odpowiedzialności za środowisko, w którym żyjemy. Dziękujemy za zaangażowanie! Zużyte baterie zostały odebrane przez organizatorów programu  Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. którzy prowadzą selektywne pozbywanie się odpadów.

  • I SZKOLNY KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH

    28 maja 2024 roku w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs Języków Obcych – w kategorii język angielski oraz język niemiecki. Wytypowane z każdej klasy osoby miały 45 minut na rozwiązanie testu, który został przygotowany i zorganizowany  przez nauczycielki języka angielskiego – panią Annę Iwaniec – Kopaczewską i Sylwię Dzbanuszek oraz języka niemieckiego – panią Olgę Cieślak.

    A oto lista zwycięzców z języka angielskiego:

    Klasy  I – Dawid Rzepczak

    Klasy II – Jakub Marczak

    Klasa III – Leon Maciąg

    Klasy IV – Igor Maciąg

    Klasy V – Lena Głowacka

    Klasy VI – Miron Matłoka

    Klasy VII –  w wyniku dogrywki – Anna Andrzejewska

    Klasa VIII – Julia Orkowska

    Poniżej lista zwycięzców z języka niemieckiego:

    Klasy VII – Anna Andrzejewska

    Klasa VIII – Artur Fabisiak

    Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim uczestnikom   gratulujemy wyników i życzymy kolejnych sukcesów oraz niesłabnącej motywacji i zapału do podejmowania dalszego trudu i wysiłku w zdobywaniu wiedzy lingwistycznej.

    Wręczenie nagród nastąpi podczas apelu z okazji zakończenia roku szkolnego – 21 czerwca 2024 roku.

  • "Bohaterki i Bohaterowie Aglomeracji Konińskiej"

    Celem Konkursu Fotograficznego "Bohaterki i Bohaterowie Aglomeracji Konińskiej" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Aglomeracja Konińska było zaprezentowanie i promowanie codziennych bohaterek i bohaterów naszego regionu oraz ich inspirujących działań społecznych.

    II miejsce zajął Cyprian Andrzejewicz - Każdy potrzebuje przyjaciela

    Wyróżnienie otrzymała Oliwia Andrzejewicz - Pradziadek moim bohaterem

    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć