• Wyjazd klasy 4 do kina na film "Leonardo. Odkrywca"

    8.10.2024 r. w kinie Helios w Kaliszu klasa IV obejrzała film Leonardo. Odkrywca , który opowiada o słynnym Leonardo da Vinci. Filmowa historia tego niesamowicie docieklwego i upartego wynalzcy doskonale wpisuje się w potrzebę rozwijania kreatywności naszych uczniów. Animacja bardzo podobała się czwartoklasistom. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni p. Agata Różańska wraz z p. pedagog Grażyną Orkowską.

  • Pomagajmy, wspierajmy, nie zostawiajmy w potrzebie

    4 października przetransportowaliśmy  pomoc rzeczową i finansową na teren popowodziowy,  do Domu Misjonarzy Świętej Rodziny w Długopolu Górnym, w gminie Międzylesie, powiat kłodzki. Akcję współorganizowała nasza szkoła, parafia Grodziec oraz klub sportowy Piast Grodziec.   Dowiezioną pomoc  odebrał  od nas  ojciec Leon, który doskonale zna tamtejsze środowisko i wie którym rodzinom w pierwszej kolejności pomóc. Zebrane rzeczy były nowe i okazały się bardzo   potrzebne.  Trzy urządzenia osuszające   zostały natychmiast rozdysponowane do osuszania budynków. Ojciec Leon był niezwykle poruszony  naszym przyjazdem, ponieważ mieszkańcy Grodźca i okolic są     mu   niezwykle bliscy. Jest on absolwentem naszej szkoły i pochodzi z naszej parafii. Dlatego poczucie wsparcia  z naszych stron, rodzinnych stron, a nawet zwykła pamięć w tak trudnym czasie była wzruszającym przeżyciem  dla ojca. Prosił on,  by podziękować wszystkim i nie pominąć nikogo. Składamy zatem serdeczne podziękowania proboszczowi Karolowi Zającowi, uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, pracownikom administracyjno -  obsługowym, wolontariatowi szkolnemu, prezesowi klubu sportowego Piast Grodziec panu Robertowi Rybickiemu, parafianom oraz firmom: KAEM Kusiak Połatyński, PROFIT Tomasz Mirecki, VOX wnętrza oraz firmie "Madera" Urbaniak z Królikowa. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora szkoły pana Krzysztofa Nowickiego, który koordynował  przedsięwzięcie i  własnym transportem  przewiózł    zebraną pomoc do Długopola. Budynek Misjonarzy Świętej Rodziny w Długopolu oraz jego zagroda z zapleczem gospodarczym także zostały dotknięte żywiołem. Ogrom szkód, który widzieliśmy  na terenach popowodziowych, jest zatrważający. W drogę powrotną wyjechaliśmy  z Długopola  z nadzieją, że może  każdy następny dzień  będzie już  lepszy dla tych ludzi. Łzy cisnęły się do oczu.

    ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II

    Poniżej zdjęcia z darami już dostarczonymi na miejsce i przygotowanymi do rozdysponowania potrzebującym. 

  • Gminny turniej unihokeja

    7 października na hali sportowej w Grodźcu odbyły się gminne zawody w unihokeju. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany, a każda z drużyn walczyła dzielnie do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki wygranym w swoich kategoriach wiekowych chłopcy  2010 i 2011, a także 2012 i 2013 będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie rozgrywkowym.

  • Wycieczka na Lubelszczyznę i do Sandomierza

    W dniach od 2.10.2024 r. do 4.10.2024 r., w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Podróże z klasą”, odbyła się wycieczka turystyczno-krajoznawcza klas VII i VIII na Lubelszczyznę i do Sandomierza. Kwota dofinansowania do wycieczki to 30 000,00 zł. oraz wkład własny.  W pierwszym dniu zwiedziliśmy Muzeum Czartoryskich w Puławach, Kazimierz Dolny z przepięknymi renesansowymi kamieniczkami, ponadto zobaczyliśmy  ruiny zamku z XV w. z basztą, wzgórze Trzech Krzyży, wąwóz korzenny. W drugim dniu wycieczki udaliśmy się do Kozłówki, w której znajduje się Muzeum Zamoyskich – najpiękniejsza rezydencja w Polsce. W pałacu zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku.  Następnie przejechaliśmy do  Lublina, gdzie wraz z przewodnikiem odbyliśmy spacer po pełnym zabytków Starym Mieście. W trzecim dniu zawitaliśmy do Sandomierza – jednego z najstarszych polskich miast, położonego na siedmiu wzgórzach. Miasto zyskało przydomek Małego Rzymu. Zwiedziliśmy urocze i pełne pięknych zabytków Stare Miasto, m.in.: Muzeum Diecezjalne (Dom Długosza), Bramę Opatowską, podziemną trasę turystyczną. Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń, poszerzyła zakres wiadomości z historii Polski, geografii, sztuki. Wszystkie założone punkty programu wycieczki zostały zrealizowane. Funkcję kierownika wycieczki pełniła pani Elżbieta Maciejewska, opiekę sprawowali: pani Danuta Rzeczkowska, pani Karolina Mimier i pan Waldemar Kurzawa.

  • Przytul się do drzewa

    Nasi uczniowie włączyli się do akcji, która ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Spędzili wspaniałe chwile w otoczeniu przyrody. Przytulili się do drzewa, zrobili zdjęcie i przesłali  na adres wielkopolskie@straznicylasow.pl

  • Dzień Patrona

    6 października, w dniu urodzin naszej Patronki, wspominamy Marię Dąbrowską. Z tej okazji została przygotowana wystawa z życiorysem, fotografiami i twórczością powieściopisarki. 26 października mija 49 lat od nadania naszej szkole imienia Marii Dąbrowskiej.

  • Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

    Trudno uciec od przemocy, jest ona bowiem wszechobecna – na ulicach, w szkole, w telewizji. Warto więc stawić jej czoła, reagować kiedy komuś dzieje się krzywda. Święto zostało ustalone w dniu urodzin Mahatmy Gandhiego, pioniera filozofii i strategii niestosowania przemocy.

    Z tej okazji w świetlicy szkolnej powstała gazetka, wychowawcy zwracali uwagę na ważność tego tematu, uczniowie wykonywali prace plastyczne pod hasłem: "Stop przepmocy w szkole".

  • Z bohaterami baśni ,,Szewczyk Dratewka"

    ,,Z bohaterami baśni Szewczyk Dratewka" to temat interpretacji plastycznej wykonanej techniką kolażu przez uczniów  klas IIa, IIIa,b.  Była to praca do wykonania w domu, nieobowiązkowa, dla  uczniów z klas II-III. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. 2 października w nagrodę wszyscy autorzy prac otrzymali dyplomy i upominki. Wykonanie prac plastycznych  jest kolejnym etapem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego, którego tegoroczną  lekturą w naszej szkole był ,,Szewczyk Dratewka".

  • Dzień Głośnego Czytania

    Rokrocznie nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcję Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji 26 i 27 września w bibliotece szkolnej odbył się cykl spotkań z młodszymi klasami, podczas których czytano  piękną literaturę dziecięcą. Czytali nauczyciele, uczniowie, a nawet pani wicedyrektor i pan dyrektor. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcić  dzieci i dorosłych do wspólnego, głośnego czytania, będącego  jedną z najlepszych form gospodarowania wolnym czasem. Głośne czytanie  sprawia dzieciom dużo radości, wzbogaca słownictwo, kształtuje poprawną i piękną mowę, rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, pogłębia wiedzę, wychowuje, integruje, odwraca uwagę od ekranu. Czytajmy wspólnie, rodzinnie, razem. To świetna zabawa.  Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali w domu piękne interpretacje plastyczne wysłuchanego tekstu literackiego, które można zobacz w poniżej zamieszczonej fotorelacji .

  • Pielgrzymka ósmoklasistów do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

    W środę, 25 września, uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski. Podczas mszy, celebrowanej w intencji ósmokasistów,  uczniowie zostali  zawierzeni opiece Matki Bożej Licheńskiej. Opiekę nad uczniami sprawowali: proboszcz naszej parafii ksiądz Karol Zając oraz nauczycielki: Monika Gradecka, Elżbieta Maciejewska, Grażyna Orkowska. 

  • Narodowe Czytanie 2024

    20 września odbyło się w naszej gminie Narodowe Czytanie 2024. Wydarzenie współorganizowała nasza szkoła wspólnie z wójtem Gminy Grodziec oraz Biblioteką Publiczną w Grodźcu. W tym roku czytaliśy ,, Kordiana" Julisza Słowackiego. W roli bohaterów dramatu wystąpili zaproszeni goście: Laura Łącz - aktorka teatralna i filmowa oraz pisarka ( w roli literackiej Laury), wójt Gminy Grodziec pan Mariusz Woźniak( w roli nieszczęśliwie zakochanego  Kordiana), radny Powiatu Konińskiego Maciej Kwiryng ( w roli podchorążego), wiceprzewodnicząca Rady Gminy Grodziec pani Renata Paprocka ( w roli cara Mikołaja I), radny Rady Gminy Grodziec Józef Bachorowicz ( w roli prezesa). Ze wzglęgu na złożony i trudny charakter utworu,  konieczna była obsada narratora wprowadzającego w kolejno czytane fragmenty dramatu. W roli tej świetnie wykazała się uczennica klasy VIII  naszej szkoły, Monika Wysocka.  Konferansjerkę poprowadził duet: kierownik Biblioteki Publicznej pani Katarzyna Gromala oraz dyrektor naszej szkoły pan Krzysztof Nowicki. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas ósmych z terenu Gminy Grodziec wraz z opiekunami oraz mieszkańcy naszej gminy.  Po Narodowym Czytaniu odbyło sie spotkanie autorskie z Laurą Łącz.

    Zrealizowano w ramach projektu „Nakręceni na kulturę” – Senior w Bibliotece

    „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego”

  • Pierwszoklasiści w naszej szkole

  • Zbiórka dla osób dotkniętych powodzią

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

    W poniedziałek, 2 września, uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2024/2025. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Nowicki  powitał wszystkich serdecznie, złożył najlepsze życzenia na nowy rok szkolny, podkreślił wagę szkoły w życiu każdego dziecka jako miejsca nie tylko  nauki, ale także miejsca integracji społecznej. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Hyża także złożyła zebranym najlepsze życzenia. Wójt Gminy Grodziec pan Mariusz Woźniak nie mógł uczestniczyć w uroczystości z powodu  ważnych spraw służbowych, ale przesłał poniżej zamieszczone życzenia. W niedzielę, 8 września, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Wojciecha w Grodźcu odbyła się uroczysta msza inaugurująca nowy rok szkolny, którą celebrował proboszcz ksiądz Karol Zając. We mszy uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrekcje szkół i przedszkola samorządowego, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.  

  • Konkurs filmowy z KRUS

    Inauguracja VI edycja konkursu filmowego KRUS dla młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym”

    Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia w Koninie informuje o inauguracji VI edycji konkursu filmowego KRUS dla młodzieży „Moja Wizja Zero – recepta na zdrowie w gospodarstwie rolnym”

    W związku z powyższym przesyłamy plakat konkursowy z prośbą o jego publikację na Państwa stronach i dostępnych kanałach informacyjnych.

     

    W załączeniu: plakat, regulamin Konkursu, zgłoszenie, oświadczenie.

    Więcej informacji o Konkursie pod adresem: 

    https://www.gov.pl/web/krus/vi-edycja-konkursu-filmowego-krus-dla-mlodziezy-rozpoczeta

     

  • Półkolonie letnie 2024

    To co dobre, szybko się kończy! – pozostaną wspomnienia po udanych półkoloniach, które w tym roku trwały od 24 do 28 czerwca. W półkoloniach wzięło udział 90 dzieci. Byliśmy w Zoo Safari w Borysewie, na uniejowskich termach, kinie w Zagórowie, Opactwie Cystersów w Lądzie, Muzeum w Rogalinie, parku trampolin „Stacja Grawitacja" w Poznaniu, Muzeum Okręgowym w Gosławicach i w konińskiej Farze.

    Każdy dzień obfitował w niezapomniane wrażenia i aktywny wypoczynek. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach profilaktyczno-plastycznych pn. „Jak unikać uzależnień” i sportowych. Specjalnie dla nich funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie wraz z sierżantem „Pyrkiem” przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i profilaktyki uzależnień, a strażacy z OSP Grodziec uczyli jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Podczas półkolonii dzieci miały zapewnione ubezpieczenie, opiekę wychowawców, posiłki oraz napoje. Na zakończenie turnusu wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości, a od firmy świadczącej usługę transportową „PUT Sapikowski Wojciech” – pyszne lody.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

    W piątek, 21 czerwca  zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. W uroczystości uczestniczyli wójt Gminy Grodziec pan Mariusz Wożniak, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Grodziec pani Aneta Dąbek,  radna pani Bogumiła Drangowska oraz radni pan Dawid Latański i Eryk Wstawski. Dyrektor szkoły pan Krzysztof Nowicki, w swym przemówieniu podsumowującym rok szkolny, podziękował nauczycielom, pracownikom administracyjno - obsługowym, rodzicom, uczniom oraz wszystkim instytucjom wspierającym edukację dzieci.  Podziękował także władzom gminy, panu wójtowi, radnym, pracownikom urzędu za udaną współpracę z naszą szkołą. Podkreślił także, że dla obecnej władzy Gminy Grodziec oświata jest priorytetem,  co przekłada się w przychylnym finansowaniu różnorodnych przedsięwzięć podejmowanych przez naszą szkołę oraz efektywnym wspieraniu organizacji pracy placówki. Podczas uroczystości dużo miłych słów i podziękowań oraz Nagrodę Wójta Gminy Grodziec otrzymała nauczycielka matematyki, pani Aleksandra Kowalska,  odchodząca na emeryturę. Pani Kowalska przepracowała w szkole w Grodźcu 33 lata. Tytuł Prymusa Szkoły roku 2023/2024 otrzymała Monika Wysocka z klasy VIIa. Tytuł Wzorowej Absolwentki naszej szkoły otrzymała Julia Orkowska. Finansową nagrodę, ufundowaną przez radną Samorządu Województwa Wielkopolskiego panią Annę Majdę,  otrzymała także Julia Orkowska za wybitne osiągnięcia w nauce, wzorowe zachowanie oraz sukcesy w konkursach na szczeblu wojewódzkim i powiatowym. Podczas uroczystości odbył się doniosły akt przekazania  sztandaru  szkoły przez poczet sztandarowy uczniów klasy ósmej  przedstawicielom klasy siódmej. Dużo emocji i wzruszeń towarzyszyło w tym dniu uczniom klasy ósmej, których żegnano dobrym słowem, miłym wspomnieniem i ciepłym uściskiem dłoni.  W niedzielę, 23 czerwca z okazji zakończenia roku szkolnego w kościele parafialnym w  Grodźcu odbyła się uroczysta msza święta, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, dyrekcje szkół, nauczyciele, pracownicy administracyjno - obsługowi, władze gminy oraz poczty sztandarowe szkół i straży pożarnych OSP Grodziec i OSP Lipice.

  • Rowerem po okolicach Grodźca, Rychwała i Zbierska

    Rajdy rowerowe to jedna z ulubionych przez uczniów form edukacyjnych, a ostatnie dni roku szkolnego to wspaniały czas ku temu. I tak  uczniowie klasy VIb udali się rowerami do Zbierska i tam przy pomniku pomordowanych w czasie II Wojny Światowej zapalili znicze. Poznali także martyrologię miejsca cierpienia i zagłady Polaków. W drodze powrotnej  zatrzymali się w Białej Panieńskiej, w zagrodzie kolegi z klasy, Zbyszka. Tam czekał na wszystkich grill i kiełbaski do upieczenia. Były też wspólne zabawy na powietrzu i gry zespołowe. Rodzice Zbyszka po raz kolejny ugościli całą klasę syna w swojej sielsko położonej posesji. Opiekę nad uczniami sprawowali: panie Renata Limiszewska i Elżbieta Maciejewska oraz pan Waldemar Kurzawa.

  • Dzień Sportu i Rekreacji

    20 czerwca, w przeddzień wakacji,  nasza szkoła obchodziła Dzień Sportu i Rekreacji. To był wspaniały dzień, prawdziwy przedsmak wakacji. Nie było lekcji, w zamian  mieliśmy dużo różnorodnych zajęć sportowych i rekreacyjnych. Dzielni strażacy OSP Grodziec oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przygotowali dla uczniów  instruktaż udzielania pierwszej pomocy, instruktaż pożarniczy, no i prezentację wyposażenia wozu strażackiego, a  jest ono obłędne. Rada Rodziców ufundowała słodkie upominki.

  • Mazury, ach te Mazury!

    W dniach 12 - 14 czerwca uczniowie klas starszych przebywali na Mazurach. Zwiedzili pole bitwy z Krzyżakami Grunwald, Park Etnograficzny w Olsztynku, Ryn, Wilczy Szaniec w Gierłoży, Giżycko, Sanktuarium Maryjne  w Świętej Lipce, Kętrzyn, manufakturę i ogród Nakomiad, Mikołajki, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Leśniczówce Pranie. Dużo satysfakcji sprawił uczniom  koncert organowy w sanktuarium w  Świętej Lipce oraz rejs statkiem po jeziorze Śniardwy, a także integracyjne spotkania w miejscu zakwaterowania w Rynie. Opiekę nad uczniami sprawowali: kierownik wycieczki pani Renata Limiszewska oraz opiekunowie - Elżbieta Maciejewska, Natalia Wąchnicka, Waldemar Kurzawa.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć