• BIBLIOTEKA czynna w godzinach

    poniedziałek   9.40 - 12.50

    wtorek            10.35 - 12.50

    środa              8.45 - 13.40

    czwartek        10.35 - 13.40

    piątek             10.35 - 12.50

  • Obchody Tygodnia Bibliotek Szkolnych

    15 maja w bibliotece szkolnej odbyły się obchody Tygodnia Bibliotek  Szkolnych pod hasłem ,,Biblioteka szkolna to międzypokoleniowy wehikuł czasu.”. W uroczystości wzięła udział  społeczność szkolna z klas I-III oraz  zaproszeni goście z Klubu Seniora Grodziec. W pierwszej części uroczystości seniorzy otrzymali podziękowanie za to, że  aktywnie współpracują ze szkolną biblioteką. Zawsze  chętnie przychodzą na zaproszenie do naszej biblioteki, prowadzą z uczniami warsztaty z zakresu rękodzieła artystycznego, młodszym czytają  bajki i baśnie, gawędzą, opowiadają różne ciekawostki, których dzieci uwielbiają słuchać. Włączają się także  w organizację  Dnia Osób Niepełnosprawnych, które nasza biblioteka organizuje dla uczniów niepełnosprawnych z klas integracyjnych pod hasłem ,,Biblioteka szkolna  bez barier” .Ponieważ obchody te wypadają tuż  przed Bożym Narodzeniem,  seniorzy więc  prowadzą z uczniami warsztaty świąteczne, opowiadają  o tradycjach i dawnych obyczajach. ,,Seniorzy, uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły to międzypokoleniowy wehikuł czasu, który jest jedną z najlepszych form wychowawczych dla dziecii młodzieży. Uczy budowania dobrych relacji,   więzi, serdeczności, zwykłych codziennych pogawędek
    i rozmów…”
      - usłyszeli seniorzy.

    W drugiej części uroczystości wszyscy zobaczyli humorystyczny mix literacko- muzyczny w wykonaniu starszych uczniów,  który przedstawiał różne formy   interpretacji klasyki literatury dla dzieci. Były to inscenizacje, śpiew a nawet taniec. Wszyscy razem dobrze się bawili,  niezależnie od wieku i różnic pokoleniowych.

  • Spotkania z rodzicami

    Zebranie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej

    w Grodźcu -  22 maja 2019 r. (środa) godz.15.45 sala nr 7

     

    Spotkania klasowe wychowawców z rodzicami odbedą się

    22 maja 2019 r. (w środę) o godz.16.30

    Miejsca_spotkan_rodzicow_z_wychowawcami_klas.pdf

     

  • Spotkanie z położną

    W dniu 13 i 14 maja ucz. klas III a, b i VIII a, b wzięli udział w spotkaniu z położną p. Magdaleną Cegielską, która przedstawiła najważniejsze założenia odpowiedzialnego macierzyństwa i tacierzyństwa.  Spotkanie od lat organizuje p. R. Milicka w ramach zajęć WDŻ i biologii.

  • Dzień Otwarty w naszej szkole

    Dnia 21 marca o godzinie 12.30 w naszej szkole zrobiło się gwarno a to za sprawą naszych gości. Dzieci 6 i 7-letnie wraz z rodzicami mogły zwiedzić i poznać szkołę. Pan dyrektor Krzysztof Nowicki przedstawił procedury rekrutacji i zapoznał rodziców z ofertą edukacyjno-wychowawczą. Dzieci natomiast wzięły udział w przedstawieniu o „Czerwonym Kapturku”w wykonaniu uczniów klasy VII a. Następnie zostały oprowadzone po szkole, brały udział w warsztatach z robotyki, plastycznych i pokonywały tor przeszkód. Na koniec każde dziecko otrzymało piłkę „uśmieszek”. Radość była wielka i bardzo chętnie dzieci chciały zostać
    w szkole dłużej. Do zobaczenia we wrześniu.

    Koordynatorem Dnia Otwartego była pani Danuta Kusiak. Odpowiedzialne za przedstawienie były panie: Anna Iwaniec-Kopaczewska, Sylwia Dzbanuszek, Olga Cieślak, Monika Piaseczna. Poza tym warsztaty organizowały panie: Wiesława Urbaniak, Aneta Łyczak, Joanna Klijewska-Dziubek, Mirosława Nowakowska, Krzysztof Kaniewski. W bibliotece na dzieci czekała pani Sławomira Nowicka a w świetlicy pani Monika Gradecka.

  • Dzień Poezji

    W tym roku na obchody Dnia Poezji ( 21 marca) zostało zaproszone do naszej biblioteki Przedszkole Samorządowe. Dzieci zobaczyły różne formy prezentacji wiersz znanych polskich poetów. Były to inscenizacje, teatrzyk sylwet, a nawet niektóre wiersze zostały zaśpiewane, przy których przedszkolaki ruszyły do wspólnego tańca. Dzieci przekonały się, że poezja dla dzieci to świetna zabawa, która nie tylko wychowuje i uczy ale także kryje w sobie humor i rozrywkę. Poezję można czytać, inscenizować, a nawet śpiewać i tańczyć do jej rytmu. Po różnorodnych prezentacjach wierszy dzieci wzięły udział w małych warsztatach naukowych związanych z prezentacja plazmową , a na koniec wysłuchały koncertu gitarowego. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie dzieci do zabaw z wierszami oraz przekonanie ich , że warto rozwijać swoje zainteresowania. Starsi uczniowie prezentując maluchom swoje pasje sceniczne, muzyczne, literackie i naukowe przekonali ich, że warto rozwijać to lubimy i to czym interesujemy się. Biblioteka szkolna to miejsce, które zawsze chętnie wspiera indywidualne zainteresowania dzieci, pomaga im rozwijać różnorodne ich pasje, nie tylko literackie.

  • Tydzień gier planszowych

    Pod hasłem ,, Zagraj z nami” odbył się w naszej szkolnej bibliotece Tydzień gier planszowych. Głównym celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do zespołowych gier planszowych. Okazuje się, że wielu uczniów z naszej szkoły uwielbia gry planszowe i chętnie dzieli się z innymi swoimi zainteresowaniami. Dzieci chętnie korzystają w naszej bibliotece z Kącika gier planszowych. Siadają przy nim i grają w czasie przerw, podczas pobytu na świetlicy oraz w każdej wolnej chwili. Gry planszowe to nie tylko świetna zabawa i rozrywka, ale także naukowo potwierdzone sposób na rozwijanie inteligencji, myślenia, sprytu. Gry planszowe uczą także koleżeństwa, pracy w zespole oraz uczciwości. Zachęcamy wszystkich do gier planszowych. To mądry sposób na spędzanie wolnego czasu z kolegą , koleżanką oraz rodzeństwem i rodzicami.

  • Pasowanie na czytelnika 2019

    28 lutego odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. Najpierw pierwszoklasiści zobaczyli różnorodne inscenizacje wierszy Jana Brzechwy oraz wysłuchali piosenek w wykonaniu starszych koleżanek z klasy VII. Następnie dzieci przystąpiły do ważnego momentu złożenia przyrzeczenia, po którym wicedyrektor pani Mirosława Nowakowska dokonała uroczystego aktu pasowania na czytelników. W dalszej części uroczystości dzieci wzięły udział w prezentacji plazmowej, którą przygotował dla nich uczeń klas VIII. Były to małe warsztaty naukowe, które wzbudziły u dzieci ogromne zainteresowanie. Na koniec wszyscy wypożyczyli książki, otrzymali także dyplomy pamiątkowe i małe upominki.

    Biblioteka odkryje przed Tobą wiele tajemnic. Staraj się czerpać z książek jak najwięcej mądrości i radości.

  • Zebranie z rodzicami

    Zebranie z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu

    26.03.2019r. (wtorek) godzina 16.30

    Miejsca_spotkan_rodzicow_z_wychowawcami_klas.pdf

  • PODZIĘKOWANIE

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Dnia 21 lutego 2019 roku uczniowie klasy III wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Panią kierownik Biblioteki Publicznej w Grodźcu - Katarzynę Gromalę z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Mogli pobawić się słowem czytając wiersze - łamacze języka. Odgadywali związki frazeologiczne i poznali różnorodne słowniki. Zapoznali się także z historią słowa i pierwszego powstałego zdania w języku ojczystym. 

  • Nasi uczniowie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

    Hipokamp, sztuka argumentacji naukowej, mediana, reguła Bergmana, dominanta, mapy mentalne, liczba Ø, „sectio aurea”, złoty podział, uczenie się mózgu, reguła „użycie albo śmierć” to tylko niektóre z zagadnień poruszanych na 3- dniowych wykładach w murach UAM. Dwie grupy 15- osobowe pod opieką Pani Renaty Milickiej i Pani Danuty Rzeczkowskiej uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych zajęciach prowadzonych przez wykładowców uniwersytetu. Wnętrze uczelni z piękną roślinnością, interesującymi planszami i okazami biologicznymi przykuwało uwagę uczniów. Dopełnieniem pobytu były pyszne posiłki i zakwaterowanie w hotelu Lechicka. Przytulne pokoje i wygodne łóżka pozwoliły na relaks i nocny wypoczynek. Wszyscy uczestnicy czekają już na kolejny 2- dniowy wyjazd we wrześniu.

  • Osiągnięcia sportowe

    Sztafetowe Biegi Przełajowe rocznik 2006 i młodsi
    - 10 miejsce dziewczęta i chłopcy w finale powiatu konińskiego

    Piłka halowa chłopców rocznik 2006 i młodsi
    - 2 miejsce w etapie rejonowym

    Piłka nożna turniej Tymbark rocznik 2007 i 2008 chłopcy
    - 3 miejsce w etapie rejonowym

    Tenis stołowy chłopcy rocznik 2003-2005
    - 4 miejsce w etapie rejonowym

    Piłka halowa chłopcy rocznik 2003-2005
    - 3 miejsce w etapie rejonowym

    Unihokej chłopcy rocznik 2003-2005
    - 8 miejsce w finale powiatu konińskiego

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE  RODZICÓW  UCZNIÓW

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. DĄBROWSKIEJ

    W GRODŹCU

         04.02.2019 r. (poniedziałek) o godz. 16.30

  • Ferie w Bibliotece Publicznej

    Ferie w Bibliotece Publicznej
  • Patent na bezpieczne ferie

    Patent na bezpieczne ferie

    Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem, beztroską i zabawą na świeżym powietrzu.

    Aby czas ferii był czasem bezpiecznym, przesyłamy ulotkę edukacyjną pt. ,,Patent na bezpieczne ferie” przygotowaną przez Główny Inspektorat Sanitarny.

    Zbiór porad, które mogą pomóc rodzicom i dzieciom spędzić bezpiecznie ferie.
    Oto kilka z nich:

    • Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych,
    • W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami,
    • Nie doczepiajmy sanek do samochodu,
    • Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby,
    • Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie,
    • Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych,
    • Bądźmy widoczni na drodze,
    • Nie strącajmy zwisających z dachów sopli,
    • Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu,
    • Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze,
    • W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną,
    • Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny,
    • Unikajmy kontaktu z osobami chorymi,
    • W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza.

            Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie życzy udanego, zdrowego i bezpiecznego

    zimowego wypoczynku !

      Państwowy Powiatowy

    Inspektor Sanitarny w Koninie

     

    Agnieszka Dybała -Kamińska

     

  • WOŚP

    ZAPROSZENIE                

       Sztab WOŚP  w Grodźcu zaprasza mieszkańców       Gminy  Grodziec na 27 Finał  WOŚP
    do Szkoły Podstawowej  w Grodźcu

    PROGRAM FINAŁU :

        SOBOTA  12  STYCZNIA  2019/ hala  sportowa /                                                                 OD 12.00 DO 18.00- CHARYTATYWNY TURNIEJ  HALOWEJ PIŁKI                                                                 NOŻNEJ DLA  DZIECI I  MŁODZIEŻY                                                                                                           KIBICÓW  ZAPRASZAMY NA  CIASTO  DO  KAWIARENKI  FINAŁOWEJ  ORAZ NA  LOTERIĘ 

        NIEDZIELA  13  STYCZNIA  2019   / hala  sportowa /                              16.00- POKAZY  I  WYSTĘPY   ARTYSTYCZNE  UCZNIÓW   / UCZNIOWIE ZE  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ  W  GRODŹCU  I  ZE  SZKOŁY  PODSTAWOWEJ   W   KRÓLIKOWIE  /               17.00-18.30- WARSZTATY  ROZWIJAJĄCE ZMYSŁY I  TALENTY                                                                                                          / SPOTKANIA  Z  LOKALNYMI  TWÓRCAMI  , WARSZTATY  PLASTYCZNE  , TANECZNE , KOMPUTEROWE , JĘZYKOWE  ,  ROBOTYKI  I  RĘKODZIEŁA /

        17.00-LICYTACJE ORAZ GIEŁDA DARÓW, PAMIĄTEK I GADŻETÓW  WOŚP

         18.00-19.30-MUZYCZNA  BIESIADA / RECZITALE   AKORDEONOWE ,                 

                              PUZONOWY I  GITAROWY  ORAZ   CHÓRU ,,BISKUPICZANKI ‘’ /

    PRZEZ  CAŁY  FINAŁ  ZAPRASZAMY                                       NA SŁODKOŚCI  DO  KAWIARENKI  FINAŁOWEJ                                         ORAZ  NA  LOTERIĘ  FANTOWĄ

  • BIAŁA SZKOŁA

    W dniach 16-21 grudnia 2018  r. w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową  nr 9 w Koninie została zorganizowana Biała Szkoła w  Bukowinie Tatrzańskiej. Kierownikiem Białej Szkoły był pan Sławomir Hak, a opiekę nad naszymi uczniami sprawowała pani Renata Limiszewska. W dniu 16 grudnia 2018 r. piętnaścioro uczniów naszej szkoły wyruszyło do Bukowiny Tatrzańskiej. Był to już trzeci wyjazd do gościnnego Ośrodka Wypoczynkowego „Stasinda”. Humory wszystkim dopisywały, gdyż czekał nas tydzień bez typowych zajęć szkolnych, sprawdzianów, kartkówek, odpytywania.  Na miejsce dotarliśmy popołudniu. Zima nas nie zawiodła, biały puch okrywał całe Podhale. Szybko się zakwaterowaliśmy, zjedliśmy obiad i pojechaliśmy wypożyczyć sprzęt narciarski. Wieczorem odbyło się zebranie, na którym zapoznano nas z regulaminem. Przedstawiono instruktorów narciarskich  i dokonano  podziału na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Ponadto zapoznano nas z „Kodeksem narciarza” i zasadami korzystania z wyciągów. Zajęcia odbywały się na stoku „Kaniówka”, „Litwinka”, „Kotelnica”. Każdy dzień wyglądał podobnie o godzinie 8.00 śniadanie,  po śniadaniu ubieraliśmy się w stroje narciarskie i o godzinie 9.00 wyruszaliśmy  na stok. Zajęcia na świeżym powietrzu były do godziny 14.00, następnie pakowanie sprzętu do autokarów i powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie do kolacji zajmowali się nami nasi nauczyciele. Rozwiązywaliśmy zadania matematyczne, śpiewaliśmy kolędy, rozmawialiśmy o zdrowym trybie życia. W grupach wykonaliśmy plakat „Od czego zależy zdrowie”, który został oceniony przez instruktorów narciarskich. Najlepsze plakaty zostały wyróżnione. Autorzy otrzymali słodką niespodziankę. Po kolacji spotykaliśmy się ponownie i przez godzinę rozwiązywaliśmy różne łamigłówki, ćwiczenia, graliśmy w gry planszowe. Ponadto była też chwila relaksu na basenie w ośrodku oraz na termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Odbyła się także popołudniowa wycieczka do Zakopanego. Podziwialiśmy świąteczne dekoracje zimowej stolicy Polski,  kupiliśmy pamiątki. W czwartek wieczorem odbyło się pasowanie na narciarza. Pobyt na Białej Szkole był wspaniałym przeżyciem. Uczestnicy chcieliby kontynuować uczestnictwo w BIAŁEJ SZKOLE w kolejnych latach, gdyż propagowanie sportu na świeżym powietrzu to recepta na zdrowy styl życia.

  • ,,Mądra główka łamigłówka” – tydzień łamigłówek w bibliotece szkolnej.

    ,, Mądra główka łamigłówka”- pod tym hasłem w bibliotece szkolnej przez cały tydzień odbywały się rozrywki umysłowe. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przekonanie dzieci, że rozrywki umysłowe  to jedna z bardzo ciekawych form spędzania wolnego czasu. To doskonałe zabawy, które oprócz walorów rozrywkowych rozwijają sprawność umysłową: pamięć, kojarzenie, bystrość, wyobraźnię, itd. To także  doskonały sposób na odwrócenie uwagi od komputera, komórki czy telewizora.  Przez cały tydzień (5 – 15 grudnia) dzieci rozwiązywały łamigłówki, krzyżówki, rebusy, sudoku i inne formy zabaw umysłowych. Przekonały się także, że biblioteka dysponuje bogatym zbiorem takich rozrywek i mogą korzystać z nich w każdej wolnej chwili.

    http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=275

  • ,,Biblioteka bez barier” czyli obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych w bibliotece szkolnej.

    Już po raz drugi w naszej bibliotece obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych (4 grudnia). Uczestniczyli  w nim uczniowie z klas integracyjnych. Najpierw wszyscy wysłuchali pięknego opowiadania o przyjaźni, wytrwałości i nadziei. Następnie odbyły się warsztaty świąteczne przeprowadzone przez gościnnie zaproszoną panią Irenę Sadowską – lokalną pasjonatkę rękodzieła artystycznego. Potem wszyscy rozsmakowali się we wspólnych kanapkach samodzielnie przegotowanych przez uczniów, były też słodycze i inne smakołyki.  Na końcu wszystkie dzieci otrzymały prezenty. To był wspaniały dzień, który przede wszystkim zintegrował wszystkie dzieci z naszej szkoły borykające się z problemem niepełnosprawności. Łączą ich przecież podobne problemy.

    http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=274

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć