ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. DĄBROWSKIEJ
W GRODŹCU
18.12.2018 r. (wtorek) o godz. 16.30
Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wzięli udział w konkursie szkół „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wszyscy uczestniczyli w Dniu głośnego czytania przygód, które zorganizowała pani Sławomira Nowicka nasza bibliotekarka. Dodatkowym zadaniem dla uczniów było napisanie dalszej przygody bohaterów i wykonanie ilustracji do opowiadania. Nie wygraliśmy ale prace dzieci, które spełniały wszystkie wymogi zostały wyróżnione na tle 5000 prac zgłoszonych przez szkoły z całej Polski. Dzieci otrzymały poduszki- Rysie każda w kwocie 49,90 zł. Szczęśliwcami obdarowanymi poduszkami przez pana dyrektora Krzysztofa Nowickiego zostali: Julia Nowicka, Julia Orkowska, Nikola Dziarmaga, Amelia Furmaniak, Dominika Goździk, Miłosz Deleszkiewicz, Mateusz Głąb, Nadia Dzidek i Nikola Szambelan. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.
Dnia 5 grudnia 2018 roku uczniowie wszystkich klas I-III wybrali się do Koźmina Wielkopolskiego w celu zwiedzenia fabryki bombek, promowania rękodzieła a także uświadomienia jaki nakład pracy towarzyszy przy tworzeniu każdej unikatowej sztuki. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w baśniowy świat dekoracji. Skoczyliśmy na szybką lekcję chemii z reakcjami Trommera i Tollensa pokazując próbę lustra srebrowego. Zobaczyliśmy także kunszt formowania baniek niczym w manufakturze z XVIII wieku. Każdy z uczniów samodzielnie dekorował cztery bombki, które zabrał ze sobą do domu. Była również możliwość zakupienia gotowych dekoracji bożonarodzeniowych. Wyjazd zorganizowała pani Monika Sowińska.
Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Myślenie przez działanie – Uniwersytet Młodych Odkrywców. Zakwalifikowali się uczniowie po wypełnieniu ankiety. Udział weźmie 30 uczniów z klasy VI i VII a,b. celem projektu jest podniesienie kompetencji w ramach tranversal skills, oraz umiejętności uniwersalnych (jak myślenie krytyczne, kreatywność) wśród uczniów szkół podstawowych poprzez aktywny udział w zajęciach praktycznych (warsztatowych, laboratoryjnych, konwersatoryjnych) prowadzonych na wydziale biologii UAM w Poznaniu. Działania edukacyjne zaproponowane w projekcie obejmować będą realizację 3 modułów kształcenia: matematyka w przyrodzie, myślenie naukowe, jak się uczyć/ zajęcia odbywać się będą w blokach 2- dniowych i jeden blok 3-dniowy. Planowane jest uczestnictwo 2 grup po 15 osób. Pierwszy wyjazd już 7-8-9 lutego 2019 roku.
Dnia 1 grudnia jak co roku w naszej szkole pamiętamy i obchodzimy Światowy Dzień walki z AIDS. W ramach tej akcji przeprowadzane są krótkie prelekcje w klasach o chorobach przenoszonych drogą płciową. Ponadto zaprezentowana jest gazetka na korytarzu szkolnym pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.
Dnia 1 grudnia 2018 r. uczennica naszej szkoły – Olga Nowicka wzięła udział w XVIII Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska pod opieką pani Renaty Milickiej. Należało przygotować również krótki (5 min.) film o środowisku i napisać test. Oldze zabrakło 1 punktu do udziału w finale. Wielka szkoda. Nie zawsze się udaje. Pocieszeniem była nagroda w postaci bonu do sieci sklepu Empik w kwocie 50zł.
6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne. Uczestniczyli w nich uczniowie oraz gościnnie zaproszona Pani Irena Sadowska – lokalna pasjonatka rękodzieła artystycznego. Warsztaty rozpoczęły się opowiadaniem o awarii Mikołajowych sań. Opowiadanie oczywiście przeczytała pani Irena, a dzieci świetnie rozbawiły się słuchając o przygodach Mikołaja w serwisie sań Santana. Następnie dzieci dowiedziały się o tradycjach świątecznych oraz zobaczyły przepiękne ozdoby choinkowe, które można wykonać w warunkach domowych. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się wyplatać ozdobny koszyczek do zawieszenia na choince oraz wykonać model choinki. Na koniec wszyscy śpiewali kolędy. Warsztaty wprowadziły dzieci w magię atmosfery świąt Bożego Narodzenia.
15 listopada 2018 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Poetyckiej organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie. W konkursie wystąpiło 13 solistów, jeden duet i jeden zespół wokalny. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Naszą szkołę prezentowały Anna Zawodnia z klasy VI i Natalia Orkowska z klasy IIIa gimnazjum. Uczennice przygotowała pani Renata Limiszewska.
ZEBRANIE RODZICÓW UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. DĄBROWSKIEJ
W GRODŹCU
14.11.2018 r. (środa) o godz. 16.30
13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria klas I-III i klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Piekarska i Anna Andrzejewska z klasy II, które zajęły III miejsce oraz Anna Zawodnia z klasy VI, która zdobyła wyróżnienie. Uczennice z klasy II przygotowała pani Wiesława Urbaniak, a Annę Zawodnią pani Renata Limiszewska.
http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=273
Pod hasłem ,, Czytanie łączy pokolenia” w miesiącu październiku w bibliotece szkolnej odbył się cykl spotkań uczniów klas młodszych z członkami Klubu Seniora – panią Haliną Wawrzyniak i panem Józefem Bachorowiczem. Podczas spotkań seniorzy czytali dzieciom opowiadania z ulubionego przez dzieci zbiorku ,,Gang słodziaków”, a następnie odbywały się różnego rodzaju zajęcia i zabawy, których głównym zadaniem było zachęcenie dzieci do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Pan Józef, który jest myśliwym, po przeczytaniu opowiadań o lisku Lucku i bobrze Borysie opowiedział dzieciom wiele ciekawostek przyrodniczych o życiu lisów oraz bobrów, które na dobre rozgościły się w naszej Gminie Grodziec. Pan Józef gra także na akordeonie i dzięki temu rozbawił wszystkich koncertem akordeonowym podczas którego dzieci spontanicznie ruszyły do tańca.
Pani Halinka czytała dzieciom o zajęczycy Zuzi i jeżyku ,, Jerzym”, następnie opowiadała dzieciom o własnych pasjach. Pani Halinka bowiem jest jedną z niewielu już na terenie naszej gminy pasjonatek rękodzieła artystycznego. Zachęciła dzieci do rozwijania zdolności artystycznych, pokazała jak pożytecznie i przyjemnie można spędzać czas wolny z dala od komputera, komórki, czy telewizora. W spotkaniach wzięły także udział gościnnie zaproszone dzieci z Przedszkola Samorządowego.
Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Danutą Kusiak skorzystali z zaproszenia kierownika Biblioteki publicznej w Grodźcu - pani Katarzyny Gromali i wzięli udział w warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznali historię, wydarzenia, postaci, które przyczyniły się do odzyskania Polski wolnej i niepodległej. Samodzielnie czytali fragmenty książki z serii z kotylionem - specjalnej, limitowanej edycji Czytam sobie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wykonali z bibuły kotyliony, które z radością i zaszczytem nosili w tym dniu szkolnym. Cała dekoracja biblioteki, biało-czerwone stroje pracowników oraz uczniów dodawały powagi i dumy.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z nauczycielami i uczniami ma zaszczyt zaprosić Mieszkańców gminy Grodziec do obejrzenia wystaw zorganizowanych dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości w ramach projektu Godność, wolność niepodległość.
Tematyka wystaw:
Ekspozycje można zobaczyć w hali sportowej do 30.11.2018 r. od 8.00 do 15.00.
http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=267
Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych i IIa wzięły udział w spektaklu teatralnym pt.: „Zośka, piraci i wielka draka”. Przedstawienie odbyło się na scenie Konińskiego Domu Kultury. Historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób bardzo spodobała się uczniom. Okazało się, że nie tylko piratem może być chłopiec. Chcieć to móc – to młodym widzom pokazała Zośka, bohaterka pirackiej podróży. Przykład dziewczynki pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia – jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Opiekunami wycieczki były panie: Monika Sowińska, Aneta Łyczak, Wiesława Urbaniak, Grażyna Orkowska i pan Krzysztof Kaniewski.
Chętni uczniowie z naszej szkoły uczęszczają na dodatkowe lekcje gry na gitarze lub keyboard. Arkadiusz Sobolewski odkrywa ich talenty i motywuje do rozwijania swoich pasji. Igor, Tomek, Ewelina i Jeremiasz zaprezentowali się po raz pierwszy przed publicznością szkolną 30 października 2018 roku. W koncercie wzięły udział dzieci z klas I-III. Pan Arkadiusz zapoznał wszystkich z historią nauki gry w naszej szkole, wspominał dorosłe już osoby, które uczył gry na instrumentach. Zachęcał wszystkich do rozwijania swoich zdolności. Rozśpiewani i w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy na zajęcia. Gratulacje dla podopiecznych Pana Arkadiusza Sobolewskiego.
Dnia 25 października 2018r. odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki, które prowadziła pani Marta Górecka. Klasa II a i III wzięły udział w zajęciach „Przemoc to niemoc”. Podczas warsztatów uczniowie uczyli się nazywać i rozpoznawać emocje, radzić sobie z nimi i odpowiednio zastępować emocje negatywne – emocjami pozytywnymi. W klasach IV tematem były mediacje rówieśnicze. Poznawali sposoby rozwiązywania konfliktów. Klasy VII wzięły udział w warsztatach „Przemoc rodzi przemoc”. Zajęcia miały na celu wypracowanie umiejętności panowania nad emocjami oraz tzw. trening zastępowania agresji.
Zawody – rocznik 2006 i młodsi ( kl. VI, V, IV )
18 września 2018r. w Lipicach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe ( chłopcy i dziewczęta). Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zdobyli 1 miejsce. Natomiast 20 września 2018r. w zawodach powiatowych w Kazimierzu biskupim zdobyli 10 miejsce.
4 października 2018r. w Grodźcu chłopcy zdobyli 1 miejsce w zawodach piłki halowej i 17 października 2018r. w etapie rejonowym, który również odbył się w naszej hali zajęli 2 miejsce.
Zawody rocznika 2003 -2005 (kl. III Gim, VIII, VII)
8 październik 2018r. w Grodźcu chłopcy zajęli 1 miejsce w etapie gminnym i 3 miejsce w etapie rejonowym, który odbył się 19 października 2018r. w Rzgowie.
Drużynowy Tenis Stołowy 9 chłopcy i dziewczęta)
1 miejsce zajęli chłopcy - etap gminny, 2 miejsce natomiast dziewczęta. Zawody odbyły się 9 października w Grodźcu. W etapie rejonowym, który odbył się 10 października 2018r. w naszej szkole, chłopcy zajęli 4 miejsce.
22 października 2018r. w Starym Mieście rozegrano mecz Unihokeja i tam nasi chłopcy zajęli 8 miejsce.
Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
16 października 2018 r. uczniowie klas II i III w ramach projektu „Niepodległa - Godność, Wolność, Niepodległość” uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej niepodległości. Poznali historię Polski od niewoli, poprzez rozbiory i powstania, aż do odzyskania wolności oraz ważne postacie, m.in. Józefa Piłsudskiego.
Z zaciekawieniem oglądali kolekcje okazów paleontologicznych pochodzące przede wszystkim z nieistniejących już odkrywek węgla brunatnego kopalń „Konin” i „Adamów” oraz z okolicznych żwirowni i pól. Podziwiali wyjątkowy okaz – szkielet słonia leśnego (nazywanego również słoniem prostociosowym) – Elephas. To największy i najbardziej kompletny szkielet tego wymarłego przedstawiciela rodziny Elephantidae spośród trzech znalezionych w Polsce. Szkielet, który trafił do zbiorów działu, znaleziono w lutym 1984 r. podczas prac górniczych na odkrywce „Jóźwin” KWB „Konin”.
Zainteresowały ich wystawy stałe: Poglądowa makieta odkrywki węgla brunatnego „By czas nie zaćmił i niepamięć. Wielkopolskie górnictwo” oraz „Mamuty, nosorożce… znaleziska z okolic Konina”.
W zbiorach mineralogiczno-petrograficznych podziwiali minerały i skały solne z Kopalni Soli „Kłodawa”. Pobyt w Gosławicach zakończył się zakupem pamiątek i wspólnym zdjęciem.
Organizatorem wycieczki był Pan Krzysztof Kaniewski.