• ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE  RODZICÓW  UCZNIÓW

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. DĄBROWSKIEJ

    W GRODŹCU

         18.12.2018 r. (wtorek) o godz. 16.30

  • Uczniowie klasy III wyróżnieni w Konkursie

    Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej wzięli udział w  konkursie szkół „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wszyscy uczestniczyli w Dniu głośnego czytania przygód, które zorganizowała pani Sławomira Nowicka nasza bibliotekarka.  Dodatkowym zadaniem dla  uczniów było napisanie dalszej przygody bohaterów i wykonanie ilustracji do opowiadania. Nie wygraliśmy ale prace dzieci, które spełniały wszystkie wymogi zostały wyróżnione na tle 5000 prac zgłoszonych przez szkoły z całej Polski. Dzieci otrzymały poduszki- Rysie każda w kwocie 49,90 zł. Szczęśliwcami obdarowanymi poduszkami przez pana dyrektora Krzysztofa Nowickiego  zostali: Julia Nowicka, Julia Orkowska, Nikola Dziarmaga, Amelia Furmaniak, Dominika Goździk, Miłosz Deleszkiewicz, Mateusz Głąb, Nadia Dzidek i Nikola Szambelan. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

  • Fabryka bombek

    Dnia 5 grudnia 2018 roku uczniowie wszystkich klas I-III wybrali się do Koźmina Wielkopolskiego w celu zwiedzenia fabryki bombek, promowania rękodzieła a także uświadomienia jaki nakład pracy towarzyszy przy tworzeniu każdej unikatowej sztuki. Uczniowie mieli możliwość przeniesienia się w baśniowy świat dekoracji. Skoczyliśmy  na szybką lekcję chemii z reakcjami Trommera i Tollensa pokazując próbę lustra srebrowego. Zobaczyliśmy także kunszt formowania baniek niczym w manufakturze z XVIII wieku. Każdy z uczniów samodzielnie dekorował cztery bombki, które zabrał ze sobą do domu. Była również możliwość zakupienia gotowych dekoracji bożonarodzeniowych. Wyjazd zorganizowała pani Monika Sowińska.

  • Myślenie przez działanie – projekt UMO

    Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Myślenie przez działanie – Uniwersytet Młodych Odkrywców. Zakwalifikowali się uczniowie po wypełnieniu ankiety. Udział weźmie 30 uczniów z klasy VI i VII a,b. celem projektu jest podniesienie kompetencji w ramach tranversal skills, oraz umiejętności uniwersalnych (jak myślenie krytyczne, kreatywność) wśród uczniów szkół podstawowych poprzez aktywny udział w zajęciach praktycznych (warsztatowych, laboratoryjnych, konwersatoryjnych) prowadzonych na wydziale biologii UAM w Poznaniu. Działania edukacyjne zaproponowane w projekcie obejmować będą realizację 3 modułów kształcenia: matematyka w przyrodzie, myślenie naukowe, jak się uczyć/ zajęcia odbywać się będą w blokach 2- dniowych i jeden blok 3-dniowy. Planowane jest uczestnictwo 2 grup po 15 osób. Pierwszy wyjazd już 7-8-9 lutego 2019 roku.

  • Światowy Dzień walki z AIDS

    Dnia 1 grudnia jak co roku w naszej szkole pamiętamy i  obchodzimy Światowy Dzień walki z AIDS. W ramach tej akcji przeprowadzane są krótkie prelekcje w klasach o chorobach przenoszonych drogą płciową. Ponadto zaprezentowana jest gazetka na korytarzu szkolnym pod hasłem „Mam czas rozmawiać”.

  • Sukces Olgi Nowickiej

    Dnia 1 grudnia 2018 r. uczennica naszej szkoły – Olga Nowicka wzięła udział w XVIII Powiatowym Konkursie Ochrony Środowiska pod opieką pani Renaty Milickiej. Należało przygotować również krótki (5 min.) film o środowisku i napisać test. Oldze zabrakło 1 punktu do udziału w finale. Wielka szkoda. Nie zawsze się udaje. Pocieszeniem była nagroda w postaci bonu do sieci sklepu Empik w kwocie 50zł.

  • Świąteczne warsztaty w bibliotece szkolnej

    6 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty świąteczne.  Uczestniczyli w nich uczniowie oraz gościnnie zaproszona Pani Irena Sadowska – lokalna pasjonatka rękodzieła artystycznego.            Warsztaty rozpoczęły się  opowiadaniem o awarii Mikołajowych sań. Opowiadanie oczywiście przeczytała pani Irena, a dzieci świetnie rozbawiły się słuchając o przygodach Mikołaja w serwisie sań Santana. Następnie dzieci dowiedziały się o  tradycjach świątecznych oraz  zobaczyły   przepiękne ozdoby choinkowe, które można wykonać w warunkach domowych. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się wyplatać ozdobny koszyczek do zawieszenia na choince oraz wykonać model choinki. Na koniec wszyscy śpiewali kolędy. Warsztaty wprowadziły dzieci w magię atmosfery świąt Bożego Narodzenia.

    Warsztaty świąteczne - galeria fotografii 

  • XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI POETYCKIEJ

           15 listopada 2018 r.  w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  w Ślesinie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Poetyckiej organizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie. W konkursie wystąpiło 13 solistów, jeden duet i jeden zespół wokalny. Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki. Naszą szkołę prezentowały Anna Zawodnia z klasy VI i Natalia Orkowska z klasy IIIa gimnazjum. Uczennice przygotowała pani Renata Limiszewska.

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     ZEBRANIE  RODZICÓW  UCZNIÓW

    SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. M. DĄBROWSKIEJ

    W GRODŹCU

         14.11.2018 r. (środa) o godz. 16.30

  • V KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ W GROCHOWACH

           13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach odbył się V Konkurs Piosenki Patriotycznej w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria klas I-III i klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Piekarska i Anna Andrzejewska z klasy II, które zajęły III miejsce oraz Anna Zawodnia z klasy VI, która zdobyła wyróżnienie. Uczennice z klasy II  przygotowała pani Wiesława Urbaniak, a Annę Zawodnią pani Renata Limiszewska.

    http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=273

  • Czytanie łączy pokolenia

    Pod hasłem ,, Czytanie łączy pokolenia”  w miesiącu październiku  w bibliotece szkolnej odbył się cykl spotkań uczniów klas młodszych z członkami Klubu Seniora – panią Haliną Wawrzyniak i panem Józefem Bachorowiczem. Podczas spotkań seniorzy czytali dzieciom opowiadania z ulubionego przez dzieci zbiorku ,,Gang słodziaków”, a następnie odbywały się różnego rodzaju zajęcia i zabawy, których głównym zadaniem było zachęcenie dzieci do rozwijania własnych pasji i zainteresowań. Pan Józef, który jest myśliwym, po przeczytaniu opowiadań o lisku Lucku i bobrze Borysie opowiedział dzieciom wiele ciekawostek przyrodniczych o życiu lisów oraz bobrów, które na dobre rozgościły się w naszej Gminie Grodziec. Pan Józef  gra także na akordeonie i dzięki temu rozbawił wszystkich koncertem akordeonowym podczas którego dzieci spontanicznie ruszyły  do tańca.

    Pani Halinka czytała dzieciom o zajęczycy Zuzi i jeżyku ,, Jerzym”,  następnie opowiadała dzieciom o własnych pasjach. Pani Halinka bowiem jest jedną  z niewielu już na terenie naszej gminy pasjonatek rękodzieła artystycznego. Zachęciła dzieci do rozwijania zdolności artystycznych, pokazała jak pożytecznie i  przyjemnie można spędzać czas wolny z dala od komputera, komórki, czy telewizora. W spotkaniach wzięły także udział gościnnie zaproszone dzieci  z Przedszkola Samorządowego.

    Galeria fotografii

  • 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  • 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GRODŹCU

    Dnia 9 listopada 2018r. uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Danutą Kusiak skorzystali z zaproszenia kierownika Biblioteki publicznej w Grodźcu - pani Katarzyny Gromali i wzięli udział w warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poznali historię, wydarzenia, postaci,  które przyczyniły się do odzyskania Polski wolnej i niepodległej. Samodzielnie czytali fragmenty książki z serii z kotylionem - specjalnej, limitowanej edycji Czytam sobie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wykonali z bibuły kotyliony, które z radością i zaszczytem nosili w tym dniu szkolnym. Cała dekoracja biblioteki, biało-czerwone stroje pracowników oraz uczniów dodawały powagi i dumy.

  • NIEPODLEGŁA - WYSTAWY

           Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z nauczycielami i uczniami ma zaszczyt zaprosić Mieszkańców gminy Grodziec do obejrzenia wystaw zorganizowanych dla uczczenia setnej rocznicy niepodległości w ramach projektu Godność, wolność niepodległość.

           Tematyka wystaw:

    • Udział mieszkańców Grodźca w odzyskiwaniu i budowaniu niepodległości,
    • Zwycięskie powstanie Wielkopolan,
    • Chwała bohaterom,
    • Jesteśmy dumni z II Rzeczpospolitej  (osiągnięcia w zakresie literatury, sztuki i architektury, oświaty, nauki, gospodarki, sportu).

           Ekspozycje można zobaczyć w hali sportowej do 30.11.2018 r. od 8.00 do 15.00.

     

    http://zsgrodziec.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=267

  • „Zośka, piraci i wielka draka”

    Dnia 6 listopada 2018 roku uczniowie klas pierwszych i IIa wzięły udział w spektaklu teatralnym pt.: „Zośka, piraci i wielka draka”. Przedstawienie odbyło się na scenie Konińskiego Domu Kultury. Historia o piratach pokazana w nieklasyczny sposób bardzo spodobała się uczniom. Okazało się, że nie tylko piratem może być chłopiec. Chcieć to móc – to młodym widzom pokazała Zośka, bohaterka pirackiej podróży. Przykład dziewczynki pokazuje, że warto wierzyć w siebie i spełniać nawet najśmielsze marzenia – jeśli jest się odważnym i wytrwałym, wtedy wszystko jest możliwe. Opiekunami wycieczki były panie:  Monika Sowińska, Aneta Łyczak, Wiesława Urbaniak, Grażyna Orkowska i pan Krzysztof Kaniewski.

  • Koncert uczniów naszej szkoły

    Chętni uczniowie z naszej szkoły uczęszczają na dodatkowe lekcje gry na gitarze lub keyboard. Arkadiusz Sobolewski odkrywa ich talenty i motywuje do rozwijania swoich pasji. Igor, Tomek, Ewelina i Jeremiasz zaprezentowali się po raz pierwszy przed publicznością szkolną 30 października 2018 roku. W koncercie wzięły udział dzieci z klas I-III. Pan Arkadiusz zapoznał wszystkich z historią nauki gry w naszej szkole, wspominał dorosłe już osoby, które uczył  gry na instrumentach. Zachęcał wszystkich do rozwijania swoich zdolności. Rozśpiewani  i w bardzo dobrych nastrojach wróciliśmy na zajęcia.  Gratulacje dla podopiecznych Pana Arkadiusza Sobolewskiego.

  • Warsztaty z profilaktyki

    Dnia 25 października 2018r. odbyły się warsztaty z zakresu profilaktyki, które prowadziła pani Marta Górecka. Klasa II a i III wzięły udział w zajęciach „Przemoc to niemoc”. Podczas warsztatów uczniowie uczyli się nazywać i rozpoznawać emocje, radzić sobie z nimi i odpowiednio zastępować emocje negatywne – emocjami pozytywnymi. W klasach IV tematem były mediacje rówieśnicze. Poznawali sposoby rozwiązywania konfliktów. Klasy VII wzięły udział w warsztatach „Przemoc rodzi przemoc”. Zajęcia miały na celu wypracowanie umiejętności panowania nad emocjami oraz tzw. trening zastępowania agresji.  

  • Osiągnięcia sportowe naszych uczniów

    Zawody – rocznik 2006 i młodsi ( kl. VI, V, IV )

    18 września 2018r. w Lipicach odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe ( chłopcy i dziewczęta). Zarówno chłopcy jak i dziewczęta zdobyli  1 miejsce. Natomiast 20 września 2018r. w zawodach powiatowych w Kazimierzu biskupim zdobyli 10 miejsce.

    4 października 2018r. w Grodźcu chłopcy zdobyli 1 miejsce w zawodach piłki halowej i 17 października 2018r. w etapie rejonowym, który również odbył się w naszej hali zajęli 2 miejsce.

    Zawody rocznika 2003 -2005 (kl. III Gim, VIII, VII)

    8 październik 2018r. w Grodźcu chłopcy zajęli 1 miejsce w etapie gminnym i 3 miejsce w etapie rejonowym, który odbył się 19 października 2018r. w Rzgowie.

    Drużynowy Tenis Stołowy 9 chłopcy i dziewczęta)
    1 miejsce zajęli chłopcy - etap gminny, 2 miejsce natomiast dziewczęta. Zawody odbyły się 9 października w Grodźcu. W etapie rejonowym, który odbył się 10 października 2018r. w naszej szkole, chłopcy zajęli 4 miejsce.

    22 października 2018r. w Starym Mieście rozegrano mecz Unihokeja i tam nasi chłopcy zajęli 8 miejsce.

    Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • WYCIECZKA DO MUZEUM W GOSŁAWICACH

             16 października 2018 r. uczniowie klas II i III w ramach projektu „Niepodległa - Godność, Wolność, Niepodległość” uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej niepodległości. Poznali historię Polski od niewoli, poprzez rozbiory i powstania, aż do odzyskania wolności oraz ważne postacie, m.in. Józefa Piłsudskiego.

            Z zaciekawieniem oglądali kolekcje okazów paleontologicznych pochodzące przede wszystkim z nieistniejących już odkrywek węgla brunatnego kopalń „Konin” i „Adamów” oraz z okolicznych żwirowni i pól. Podziwiali wyjątkowy okaz – szkielet słonia leśnego (nazywanego również słoniem prostociosowym) – Elephas. To największy i najbardziej kompletny szkielet tego wymarłego przedstawiciela rodziny Elephantidae spośród trzech znalezionych w Polsce. Szkielet, który trafił do zbiorów działu, znaleziono w lutym 1984 r. podczas prac górniczych na odkrywce „Jóźwin” KWB „Konin”.

            Zainteresowały ich wystawy stałe: Poglądowa makieta odkrywki węgla brunatnego „By czas nie zaćmił i niepamięć. Wielkopolskie górnictwo” oraz  „Mamuty, nosorożce… znaleziska z okolic Konina”.

            W zbiorach mineralogiczno-petrograficznych podziwiali minerały i skały solne z Kopalni Soli „Kłodawa”. Pobyt w Gosławicach zakończył się zakupem pamiątek i wspólnym zdjęciem.

            Organizatorem wycieczki był Pan Krzysztof Kaniewski.

  • KALENDARZ KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć