• Grupa Wsparcia

    Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ślesinie Filia w Koninie zaprasza rodziców do udziału w spotkaniach Grup Wsparcia dla rodziców uczniów z dysleksją rozwojową i nadpobudliwością psychoruchową.

  • Szkoła Myślenia Pozytywnego

    W październiku w ramach programu Szkoła Myślenia Pozytywnego uczniowie klas drugich wzięli udział w zajęciach dotyczących stresu i uważności. Dzieci miały okazję podzielić się odczuciami związanymi ze stresem, sygnałami z ciała oraz własnymi sposobami na odprężenie organizmu. Duży entuzjazm wzbudziły aktywności pozwalające na bycie "tu i teraz". Uczniowie przekonali się, że zdrowie psychiczne można wspierać przez cały czas.

  • Niecodzienna wizyta na lekcji języka angielskiego

    27 października 2023 roku klasa 5b gościła na lekcji języka angielskiego kuzynki uczennicy tejże klasy – Zuzanny Andrzejewskiej. Vanessa i Nelly od urodzenia mieszkają w Wielkiej Brytanii, bardzo blisko miasta Cambridge. Dziewczyny opowiedziały o swoim życiu, ale najbardziej szczegółowo o szkołach, do których uczęszczają i zasadach w nich panujących. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwali się we wszystkie opowieści. Nie zabrakło pytań szczegółowych w języku polskim i angielskim ze strony piątoklasistów i pani Sylwii. Vanessa i Nelly obiecały, że jeszcze odwiedzą naszą szkołę.

  • Pamiętamy i wspominamy

    Rokrocznie, przed Świętem Zmarłych, nasza szkoła włącza się w prace porządkowe na cmentarzach. Porządkujemy teren cmentarzy, opuszczone groby i zapalamy znicze. Pamiętamy także o miejscach upamiętnień bohaterów narodowych, ofiar wojny i zrywów narodowowyzwoleńczych.

  • Podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    31  października otrzymaliśmy  podziękowania od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy za czynny udział w tegorocznej odsłonie Narodowego Czytania. Oprócz podziękowań otrzymaliśmy okolicznościowy, pięknie wydany egzemplarz powieści ,, Nad Niemnem", będącej przedmiotem lektury tegorocznego czytania.

  • Wręczenie Stypendium Wójta Gminy Grodziec

    W piątek, 27 października wójt Gminy Grodziec, pan Mariusz Woźniak, przybył do naszej szkoły i wręczył uczniom stypendia za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali od pana wójta Listy Gratulacyjne.  Korzystając z  okazji,  pan wójt wręczył także nagrodę Julii Orkowskiej, która zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie historycznym ,, Panny Wyklęte". Nagrodzeni uczniowie:  Lena Głowacka, Oliwia Andrzejewicz, Cyprian Andrzejewicz, Adam Szmajdka, Filip Martyna, Miron Matłoka, Szymon Osman, Monika Wysocka, Gabriela Szczecińska, Zuzanna Włodarczyk, Anna Andrzejewska, Julia Orkowska. Gratulujemy naszym prymusom, a władzom gminy serdecznie dziękujemy za doceniania wysiłku naszych uczniów, za  motywowanie ich do wytrwałej pracy, nauki i wzorowego zachowania. Stypendia są przyznawane według ściśle określonych kryteriów i zostały wprowadzone w naszej gminie w  2020 roku.

  • Światowy Dzień Origami w naszej szkole

    24 października to Światowy Dzień Origami, sztuki komponowania figur i ozdób z  papieru bez użycia kleju i nożyczek. Także nasza szkoła włączyła się w tym dniu w zabawy z papierem. Uczniowie klasy IIa odwiedzili bibliotekę szkolną, zapoznali się  tam z zestawem  poradników sztuki origami, które  są przez uczniów systematycznie wykorzystywane. Następnie drugoklasiści składali z papieru kota o imieniu Cukierek, bohatera omawianej obecnie lektury ,,Cukierku, ty łobuzie". Sztuka origami rozwija precyzję, sprawność manualną, koncentrację, pamięć, a przede wszystkim sprawia dzieciom dużo radości.  Dla wielu uczniów  sztuka origami jest świetnym sposobem na właściwe gospodarowanie wolnym czasem  poczas przerw, w czasie pobytu na świetlicy i w domu.

  • Trzymamy formę w Stacji Grawitacji

           20 października kolejna grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. S. Dzbanuszek, p. M. Gradeckiej i p. M. Piasecznej spędzała aktywnie czas w Stacji Grawitacji w Poznaniu, realizując założenia programu „Trzymaj formę”.

           Piątoklasiści po intensywnej rozgrzewce z trenerką pokonywali swoje lęki i prezentowali zdolności akrobatyczne w strefie AirBag na trampolinach zeskokowych oraz na niesamowitej wielopoziomowej platformie. Pokonywali przeszkody w parku linowym oraz na torze Ninja, sprawdzając swoje umiejętności lub nabywając nowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry interaktywne, zbijak, strefa trampolin do Dunkowania oraz boisko z trampolinami do koszykówki i siatkówki. Mnóstwo radości przyniosła rywalizacja na Gladiatorze. Humor wszystkim dopisywał, a poziom adrenaliny często wzrastał.

           Po 2 godzinach aktywności na trampolinach i posiłku w McDonaldzie zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Grodźca.

  • Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju

    W dniu 18.10.2023 drużyna chłopców klas 6 wzięła udział w MISTRZOSTWACH POWIATU W UNIHOKEJU rozegranych w Liścu Wielkim.

  • Wycieczka do Poznania

    17 października klasa 7b udała się na wycieczkę do Poznania.

    Na początku odwiedziliśmy Nowe Zoo. Warto było pospacerować kilka kilometrów, by podziwiać zwierzęta, których większość nie da się zobaczyć chociażby w pobliskim lesie.

    Kolejnym przystankiem podczas wycieczki były Termy Maltański, gdzie mogliśmy zregenerować się i skorzystać z wielu wodnych atrakcji. Na końcu został już tylko posiłek w McDonaldzie i bezpieczny powrót do domu.

  • Trzymaj formę, czyli sport, turystyka i rekreacja

    17 października kasa VIa udała się do Poznania, by tam oddać się sportowym rozrywkom. Najpierw uczniowie zwiedzili stadion Lecha, a potem  z trenerem stadionu oddali się sportowej aktywności. Druga część wyjazdu to zwinnościowe zabawy na Stacji Grawitacji. W drodze powrotnej był także McDonalds. Wyjazd do Poznania wdraża założenia  programu,, Trzymaj formę", który nasza szkoła obecnie realizuje. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Szambelan, Katarzyna Wolniak.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    W piątek, 13 października, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia złożył dyrektor szkoły, pan Krzysztof Nowicki i przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Hyża. Także wójt Gminy Grodziec, pan Mariusz Woźniak, uczestniczył w uroczystości. W swym przemówieniu podkreślił wagę współpracy szkoły z samorządem lokalnym. W drugiej części uroczystości uczniowie klasy III, przygotowani pod kierunkiem pana Krzysztofa Kaniewskiego, zaprezentowali krótki montaż słowny o patronce naszej szkoły Marii Dąbrowskiej. Klasy IVa i IVb natomiast, przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Limiszewskiej, zaprezentowały montaż słowno - muzyczny związany tematycznie z obchodzonym  świętem. 14 października to także czas wyróżniania pracowników oświaty. Nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Anna Dobropolska, nagrodę Wójta Gminy Grodziec otrzymała pani Danuta Rzeczkowska,  nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali wyróżnieni nauczyciele i pracownicy. Były kwiaty, życzenia, nagrody, gratulacje i dużo miłych, budujących słów dla społeczności szkolnej. Udaliśmy się także na cmentarz i tam zapaliliśmy znicze na grobach nauczycieli i pracowników oświaty.

  • Gminne zawody w unihokeju rocznika 2011/2012

    W dniu 11.10.2023 drużyna chłopców klas 6 zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Gminy w Unihokeju.

  • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

    10 października to Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem".  Lekarze, psychologowie, terapeuci biją na alarm, ponieważ w zastraszającym tempie pogarsza się stan emocjonalny i psychiczny dzieci i młodzieży. Okres izolacji z powodu pandemii ten problem pogłębił. Unia Europejska, w tym Polska, podejmują szereg działań z zakresu profilaktyki zdrowia emocjonalnego i psychicznego. Także nasza szkoła dołączyła do tych szeroko zakrojonych działań. W związku z obchodami Dnia Zdrowia Psychicznego przez radiwęzeł szkolny została nadana prelekcja, która wskazała uczniom 10 prostych, ale jakże skutecznych metod dbania o swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne. Uczniowie zostali także wyczuleni na możliwości korzystania w szkole z pomocy psychologa, wychowawców, nauczycieli, pedagoga oraz bogatego zbioru poradników terapuetycznych, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej. W przypadku różnych, przykrych zdarzeń, czy braku kontroli nad swoimi emocjami, dzieci zawsze otrzymają wsparcie w szkole, oczywiście z zachowaniem dyskrecji. Nie należy dopuścić do sytuacji, kiedy wszystko  nas przerasta, a przykre emocje degradują codzienność.

    Nasze zdrowie psychiczne jest jak korzenie drzewa - muszą być one mocne i dobrze ugruntowane, żeby drzewo mogło wyrosnąć na okazałe i silne.

  • W krainie sensozabawy

    Innowacja pedagogiczna, której autorką jest pani Karolina Mimier prowadzona jest w klasie 2a i ma na celu rozwój wielozmysłowy z wykorzystaniem zabaw sensorycznych, konstrukcyjnych, badawczych, dydaktycznych. Ma motywować i zachęcać uczniów do podejmowania różnorodnej aktywności własnej, w której ważną rolę odgrywa pomysłowość. Zmysły to zdolność odbierania bodźców zewnętrznych. Zmysły nie działają samodzielnie, ale tworzą układy sensoryczne, współdziałają i pomagają nam w kontakcie ze światem. Mózg dziecka potrzebuje wielu bodźców, żeby tworzyć wiele połączeń między neuronami. Im więcej połączeń tym dziecko sprawniej funkcjonuje, lepiej zapamiętuje, spostrzega i uczy się świata. Dlatego żeby się tak stało należy zapewnić dziecku różnorodne doświadczenia.

  • Siła naszych marzeń

    W poniedziałek, 9 października, na pozytywne powitanie nowego, jesiennego tygodnia nauki, uczniowie klas VIa i VIb wybrali się do kina Helios  w Kaliszu na film ,, Siła naszych marzeń".  Po filmie był oczywiście posiłek w McDonald's. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Agnieszka Szambelan, Renata Limiszewska, Monika Sowińska.

  • Gminne zawody w unihokeju.

    W dniu dzisiejszym w naszej hali sportowej odbyły się gminne zawody w unihokeju chłopców  rocznika 2009 i 2010. Do rozgrywek przystąpiły szkoły z Lipic, Biskupic i Grodźca. Mecze przebiegała w atmosferze wzajemnej rywalizacji wraz z zachowaniem zasad fair play.

    Klasyfikacja końcowa.

    1. Grodziec

    2. Lipice

    3. Biskupice

    Podziękowania i gratulacje dla wszystkich zawodników i opiekunów.

  • Szkoła Myślenia Pozytywnego

    W ramach realizacji programu Szkoła Myślenia Pozytywnego uczniowie klas czwartych wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa psychicznego. Dzieci wysłuchały tematycznego podcastu, a następnie przystąpiły do realizacji projektu. Uczniowie ozdabiali litery tworzące hasło "Bezpieczeństwo emocjonalne" rysując swoje skojarzenia związane z tym pojęciem. Pojawiły się grafiki przedstawiające relacje, swobodne wyrażanie emocji i myśli, wsparcie, bezpieczną przystań czy brak oceniania. Efekty pracy poniżej.

  • Ślubowanie klas pierwszych

    6 października 2023 roku o godzinie 9.00 odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. Przyjemnych dni w szkole, sukcesów i samych pięknych chwil życzyli: pan dyrektor Krzysztof Nowicki, w imieniu wójta Gminy Grodziec pani Joanna Piekarska, kierownik GOPSu pani Kinga Krysiak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Hyża. Od dziś pierwszoklasiści są pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu. 

  • Test dysleksji

    Zapraszamy do wzięcia udziału w teście dysleksji. https://zday.pl/ogolnopolski-test-dysleksji-2023

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć