• Program edukacyjny - ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

            Zbieraj baterie i telefony to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych, w którym uczestniczy nasza szkoła. Głównym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi i wyrabianie przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

            Przez cały rok szkolny zbieramy zużyte baterie oraz telefony komórkowe do specjalnych pojemników w wyznaczonym miejscu w szkole. Do zbiórki zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli oraz całą lokalną społeczność.

    Szczegóły:  Zbieraj Baterie i Telefony! - Strona Główna

  • Sprzątamy dla Polski, sprzątamy dla świata

    4 października nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję Sprzątamy dla Polski, sprzątamy dla świata. W prace porządkowe zaangażowali się  wszyscy,  i najmłodsi, i najstarsi. Porządkowaliśmy ulice i skwerki Grodźca. Akcję poprzedziło wykonanie  przez uczniów plakatów promujących  troskę o  środowisko. Dbajmy o nie wszyscy, to nasze wspólne dobro. 

  • Pokaz doświadczeń przyrodniczych

    3 października klasy I-VIII uczestniczyły w ciekawych pokazach przyrodniczych, przeprowadzonych przez pana Łukasza Łuckiego, przyrodnika i nauczyciela geografii. Nasi uczniowie byli bardzo aktywni podczas doświadczeń i chętnie zgłaszali się do udziału w nich.  Zajęcia odbyły się we współpracy z firmą EduEvent

  • Wyjazd do kina

    Z okazji Dnia Chłopca klasy IVa i IVb wybrały się do Kalisza do kina Helios na film Kosmici. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Eliza Malinowska, Olga Cieślak, Katarzyna Wolniak.

  • Indywidualne Biegi Przełajowe

    2 października w Lipicach odbyły się indywidualne biegi przełajowe. Naszą szkołę w poszczególnych kategoriach reprezentowali.

    Chłopcy rocznik 2011/2012

    • Maciej Popieluch

    • Wojtek Kaczmarek

    • Miron Matłoka

    • Jakub Szaroszek

    • Hubert Szymczak

    • Adam Szmajdka

    • Antoni Szmytka

    Dziewczęta rocznik 2009 /2010

    • Gabriela Szczecińska

    • Julia Nowicka

    • Sara Dobrowolska

    • Nadia Dzidek

    • Patrycja Dąbek

    • Dominika Goździk

    Chłopcy 2009/2010

    • Filip Kujański

    • Oscar Cegielski

    • Szymon Osman

    • Piotr Szczepanowski

    • Antoni Rybicki

     

    Najlepsze wyniki w swoich kategoriach osiągnęli:

    II miejsce Maciej Popieluch

    III miejsce Julia Nowicka

    II miejsce Filip Kujański

     

    Serdecznie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników wraz z opiekunem Waldemarem Kurzawą.

  • Dzień Głośnego Czytania

    29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Rokrocznie nasza szkoła włącza się w tę akcję. Głównym jej celem jest zachęcenie do wspólnego czytania na głos, w szkole, w rodzinie, z dziadkami, z rodzicami. Codzienne czytanie to świetna, edukacyjna zabawa, budująca dobre relacje rodzinne.

  • Narodowe Czytanie 2023

    Nieprawdaż, najlepsza mamo, że u stóp twoich i u twojego serca dziecinne i trochę nawet późniejsze lata spędziłem .....                    Eliza Orzeszkowa, Nad Niemnem ( rozmowa matki z Zygmuntem)

     

    Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy  w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.  Także i w tym roku czynnie włączyliśmy się w tę akcję. Przy współpracy z wójtem Gminy Grodziec, panem Mariuszem Woźniakiem oraz  Biblioteką Publiczną współorganizowaliśmy gminne Narodowe Czytanie 2023, które odbyło się w nowo oddanym do użytku  lokalu Klubu Seniora. I choć tegoroczna lektura Narodowego Czytania ,, Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej   nie należy do łatwych, jak na poziom szkoły podstawowej, to jednak nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze w roli lektorów.

  • Wycieczka rowerowa klasy Vb

        28 września 2023 roku uczniowie klasy V b wraz z wychowawczynią panią Sylwią Dzbanuszek oraz panią Karoliną Mimier udali się na wycieczkę rowerową. Celem wycieczki był pobyt na kręgielni, która znajduje się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Rychwale. Uczniowie bardzo szybko przyswoili zasady gry i przez ponad godzinę grali w kręgle. Około godziny 11.00 uczestnicy udali się w drogę powrotną, która wiodła przez Grabową i Jaroszewice Grodziecke, czyli spokojne i malownicze miejscowości. Oczywiście był czas na odpoczynek i regenerację sił. Tego dnia dopisała wszystkim pogoda i dobre nastroje.

     

  • Szkolenie edukacyjno-obronne

    29 września 2023 roku w hali sportowej odbyło się szkolenie edukacyjno-obronne przed atakującymi psami. Dzieci poznały bezpieczną pozycję, jaką trzeba przyjąć podczas ataku psa. Psy natomiast zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne. Behawiorysta zwierząt zdradził tajniki uczenia i myślenia zwierząt. Zapobiegajmy tragediom a nie będziemy opłakiwać ofiar.

  • Niezwykłe wydarzenie

    28 września reprezentacja  naszej szkoły uczestniczyła w uroczystym akcie przekazania lokalu przez władze gminy członkom i członkiniom Klubu Seniora Ale Babki Grodzieszczanki. Zaproszenie od seniorów do udziału w tym wydarzeniu jest dla naszej szkoły wyróżnieniem. W prezencie podarowaliśmy seniorom księgę pamiątkową, która prezentuje panoramę fotografii z kilku lat udanej współpracy naszej szkoły z lokalnym Klubem Seniora. Długotrwała i systematyczna współpraca z seniorami to najlepsza lekcja kształtowania dobrego charakteru młodego człowieka.

  • Wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swój talent muzyczny zapraszamy na spotkanie ze studiem muzycznym Talentus 27.09.2023 o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej w Grodźcu.

  • Cudze chwalicie, swego nie znacie ...

    Cudze chwalicie, swego nie znacie,

    Sami nie wiecie, co posiadacie.

    Alboż nie śliczne te wioski liczne?

    Ten kraj kochany, bogate łany,

    Bujne ogrody, łączka wesoła,

    A na niej trzody widzisz dokoła...   

    Stanisław Jachowicz 

     

    25 września uczniowie klasy Va wraz z opiekunkami wzięli udział w rajdzie rowerowym do Ciświcy Starej. Wyjazd połączonym był ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i obiektów tej okolicy. Cyklistom towarzyszył  mieszkaniec Ciświcy, pan Józef Bachorowicz, który zna niemalże wszystkie jej zakątki oraz niezwykłe historie i miejscowe legendy. Opowiadania seniora  sprawiły uczniom dużo przyjemności oraz pogłębiły  wiedzę historyczną i kulturową o gminie, której nie znajdą w żadnych materiałach publikowanych. Niezwykle ciekawe były także stare fotografie zaprezentowane  przez pana Józefa. Ukazywały one bowiem miejsca i obiekty, których już nie ma. Czas i działalność człowieka sprawiły, że zniknęły one z krajobrazu Ciświcy. Na początku uczniowie zatrzymali się w pracowni artystycznej  pani Joanny Domagały, która nie tylko maluje obrazy, ale także zajmuje się renowacją dzieł sztuki. Tam poznali warsztat pracy plastyczki,  wybiórczo efekty jej pracy, proces renowacji figurek kościelnych, którymi obecnie pani się zajmuje. Poznali także proces powstawania reprodukcji rzeźby na bazie oryginału. Na koniec wszyscy poczęstowali się pysznym ciastem upieczonym osobiście przez panią Joannę. Wzbogaceni wiedzą plastyczną wszyscy udali się do miejsca, w którym znajduje się budynek dawnej szkoły w Ciświcy. Budynek tej placówki, mimo znacznego uszczerbku w swej konstrukcji, nadal istnieje i wzbudza sentymentalne wspomnienia. Kolejnym punktem wycieczki była drewniana chata olęderska, niemy świadek kultury Olędrów i niestety jeden z ostatnich dość dobrze zachowanych obiektów architektury olęderskiej, będącej przedmiotem badań historyków. Właściciele obiektu pozwolili uczniom wejść na teren prywatnej zagrody i zobaczyć budynek w całej jego okazałości. Ostatnim punktem wycieczki była wieża obserwacyjna Nadleśnictwa Grodziec, potocznie zwana patrolką. A toooooo .... była już niezwykła wyprawa,  przez las, ścieżkami, duktami, pod górę i z góry, po piachu, w wielkim  trudzie  i  znoju, pocie czoła i  zadyszce. Dotarli jednak  wszyscy, mniej wytrwali także, a pierwszy widok wyłaniającej się na wzgórzu wieży wywołał ogromną radość, a nawet oklaski, bo warto było trudzić się. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i pełni wrażeń. 

    Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Piaseczna, Sławomira Nowicka i Monika Gradecka.

  • VI edycja akcji #SprzątamyDlaPolski! - 4 października 2023

    Do akcji włączają się po raz kolejny uczniowie naszej szkoły. Zanim jednak wyruszymy posprzątać to, co zostawili po sobie inni, warto zapoznać się z pożyteczną serią EkoCiekawostek! Czego się z nich dowiesz? Przeczytaj! Zapamiętaj! Stosuj! Wykorzystano plakaty z postów na facebooku. Fundacji Sprzątamy dla Polski.

    Jak prawidłowo segregować odpady?

    Czy wiesz, czym jest zasada 3R?

    Czy warto wyciągać nieużywane ładowarki z gniazdka?

    Jak papiery ręcznikowe wpływają na nasze środowisko?

    Jak długo trwa rozkład najczęściej spotykanych śmieci?

    Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

  • Zbiórka nakrętek

    W tym roku szkolnym nasza szkoła również włączyła się w charytatywną zbiórkę nakrętek. Prosimy o pomoc w akcji. Nakrętki zapakowane w torbę prosimy przynosić do pokoju nauczycielskiego lub do wychowawców. Zbiórka potrwa cały rok szkolny. Uczniowie, którzy przyłącza się do akcji otrzymają pozytywny wpis z zachowania.

  • Dzień Emotikona :-)

    Dzień Emotikona to świetna okazja żeby rozmawiać o swoich emocjach i samopoczuciu. Pierwsze użycie emotikonów w sieci pojawiło się 19 września 1982 roku. Wtedy amerykański naukowiec - Scott Fahlam użył znaku :-), aby wyrazić w wiadomości żartobliwą treść. Obecnie używanie emotikonów w wiadomościach stało się pewną normą społeczną, aby wyrazić swoje emocje. Dzieci przekonały się jednak, że posługiwanie się samymi znakami nie zawsze odzwierciedla te informacje i uczucia, które mamy na myśli i że mogą być różnie interpretowane dlatego tak ważne jest, żeby umieć posługiwać się słowem. A wy jak się dziś czujecie? :-) Wyraź swoje emocje.

  • Pomóż nam zbierać Talenciaki

  • Dzień Kropki

    Dzień Kropki obchodzony jest 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia dzieci angażowały się w zajęcia, które miały na celu pomóc im odkryć mocne strony i dodać im odwagi, by o nich głośno powiedzieć. Dodatkowo uczniowie i nauczyciele ubrali się w stroje, w których dominowały kropki.

  • ,,Jak nie czytam, jak czytam''

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    4.09.2023 o godzinie 8.00 w hali sportowej w Grodźcu odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Pan dyrektor, Krzysztof Nowicki powitał wszystkich zgromadzonych, życzył radosnych chwil spędzonych w szkole, dobrych wyników i powodzenia w nowym roku. Powodzenia uczniom w nowym roku szkolnym przekazała przedstawicielka Rady Rodziców, pani Maria Antoniewicz. Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

    Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 4 września o godzinie 800 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Grodźcu.

strona:

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. M.Dąbrowskiej w Grodźcu
    Pl. Ks. Abp. B. Dąbrowskiego 4
    62-580 Grodziec
  • 63-24-85-420

Aktualności

Galeria zdjęć